Ziraat Mobil Hesap Açma

Ziraat Mobil Hesap Açma

İnternet teknolojisinin gelişmesi ve akıllı telefonların yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte insanların hayatına giren mobil uygulamalar, farklı alanlarda kullanılmaktadır. Mobil uygulamaların kullanıldığı alanlardan birisi de bankacılıktır. Ziraat Bankası, mobil bankacılık hizmetleriyle müşterilerine büyük kolaylık sağlamaktadır. Ziraat mobil hesap açma ile birçok bankacılık işlemini çok rahat bir şekilde mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası’nın mobil uygulaması üzerinden hesap açma hakkında detaylı bilgileri, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ziraat Mobil Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasını kullanmak isteyen kişilerin, izlemesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bunun için öncelikle bankada hesap sahibi olunması gerekiyor. Hesabı olmayan kişilerin, en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek hesap açtırması gerekmektedir. Eğer Ziraat Bankası’nda bir hesabınız bulunuyor ise herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek Ziraat mobil hesap açma işlemini yapmanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından tarafınıza bir SMS gönderilecek ve SMS onayı alınacaktır. Bu aşamadan sonra Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamasını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ziraat Mobil hesap açma işlemlerinizi tüm Ziraat Bankası şubelerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi akıllı cihazınız üzerinden şubeye gitmeden de gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer şubeye gitmeden Ziraat Mobil hesap açma işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız takip etmeniz gereken adımlar ise şunlardır.

 • Öncelikle tablet veya telefonunuza Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasını Google Play Store ya da App Store üzerinden indirin.
 • Uygulamayı açın ve uygulama giriş ekranının en alt kısmında bulunan “Hemen Başvur” butonuna basın.
 • Açılan ekranda size “Ziraat Bankası müşterisi değil misiniz?” sorusu yöneltilecek. Buradan “Müşterimiz Olun” butonuna basın.
 • Gelen ekranda Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı, telefon numaranızı yazarak güvenlik kodunu girin ve “Devam” butonuna basın.
 • Bu işlemleri tamamladıktan kısa bir süre sonra cep telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gelecek. Bu şifreyi “SMS Şifreniz” alanına yazın ve “Devam” butonuna basın.
 • Yeni açılan sayfada size başvuru tercihiniz sorulacak. Bu aşamada banka kartınız yanınızda ise Banka Kartı seçeneğini seçerek ilerleyebileceğiniz gibi yeni kimlikler için T.C. Kimlik Kartı ile de başvuru yapabilirsiniz.
 • Hangi seçenek ile devam etmek istediğinizi belirledikten sonra açılan sayfada Kişisel Verilerin Korunması Aydınlatma Metnini onaylayarak devam edin.
 • Bu aşamadan sonra T.C. kimlik kartınız yanınızda hazır bulunmalıdır. Açılan sayfada kimliğinizde yer alan çipin okunması için sizden kameraya erişim istenecektir. Bu işleme onay verin ve onay verdikten sonra kimliğinizi sabit bir yere koyarak çipi okutun.
 • Çip okuma işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza profil fotoğrafınız gelecektir.
 • Bu aşamadan sonra işlemi yapan kişinin siz olduğunuzu teyit etmek amacı ile yüzünüzün fotoğrafını çekerek doğrulama işlemini tamamlayın.

Tüm bu adımları takip ederek Ziraat Mobil hesap açma işleminizi şubeye gitmeden de tamamlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise şubeye girmeden Ziraat Mobil hesap açma işleminin yalnızca yeni nesil çipli nüfus cüzdanları bulunan kişiler tarafından tamamlanacağıdır.

Akıllı telefon kullanıcıları Google Play Store ya da App Store üzerinden Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasını indirmelidir. Daha sonra ise kullanıcı adı ve şifre girilerek mobil bankacılık kullanılabilir. Ziraat Bankası, internet bankacılığı ve mobil bankacılık noktasında, sürekli gelişim göstermekte ve müşterilerinin daha iyi hizmet alması için farklı çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalardan birisi neticesinde “Onay Teknolojisi” geliştirilmiştir. Bu teknoloji ile kullanıcılar, işlemlerini herhangi bir şifre girmeden güvenle yapabiliyorlar. Bu da kullanıcılara önemli bir kolaylık ve güvenlik sağlamaktadır.

Ziraat Mobil hesap açma sonrası belirlemiş olduğunuz şifre ile uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Ziraat Bankası mobil uygulamasına ilk defa giriyorsanız şifre almanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Şifresi Alma

Ziraat mobil hesap açma işlemini tamamladıktan sonra uygulamayı kullanabilmek için uygulama giriş şifrenizi belirlemeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası mobil bankacılık şifresi alma işlemi için takip etmeniz gereken adımlar ise şunlardır.

 • Ziraat Bankası online başvuru sayfasına giriş yapın. Bu işlemi buradaki linke tıklayarak da gerçekleştirebilirsiniz.
 • Online başvuru sayfasına giriş yaptıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, telefon numaranızı ve güvenlik kodunu yazarak “Devam” butonuna basın.
 • Cep telefonunuza Ziraat Bankası tarafından gönderilen tek kullanımlık SMS onay kodunu girin.
 • Açılan sayfada Ziraat Bankası kartınıza ait kart bilgilerini girin.

Bu adımları tamamladıktan sonra telefonunuza Ziraat Bankası mobil bankacılık şifreniz gönderilecektir. Bu şifre tek kullanımlık bir şifre olmakla beraber yeni şifrenizi belirlemeniz gerekecektir.

Ziraat Mobil Bankacılık Kullanmanın Avantajları

Ziraat mobil hesap açma işleminden sonra insanlar, bu hizmetin avantajlarından etkin bir şekilde yararlanmaktadır. Mobil bankacılık ile neredeyse şubelerde yapılabilecek tüm bankacılık işlemleri şubeye gitmeden de yapılabilmektedir. Ziraat Bankası mobil uygulaması üzerinden Havale, EFT, Fatura ödeme, kullanılan tüm hesap ve kartlarla ilgili işlemler, TL yükleme, kredi ödeme ve vergi ödeme gibi çok sayıda işlem, rahat bir şekilde buradan yapılabilmektedir. Teknolojinin insanların yaşamlarına olan etkisini görüldüğü, önemli alanlardan birisi mobil bankacılıktır. Cep telefonuyla, internetin olduğu her yerden bankacılık işlemleri yapılabilmektedir.