Ziraat Bankası QR Kod İle Para Çekme ve Yatırma

Ziraat Bankası QR Kod İle Para Çekme ve Yatırma

Ziraat Bankası QR Kod ile para çekme yatırma işlemleri ile kartınız yanınızda olmasa da tüm Ziraat Bankası ATM’lerinden para çekebilir ve yatırabilirsiniz. Gelişen teknoloji bankaları teknolojik anlamda yenilikler yapmaya teşvik etti. Teknolojik gelişimler ile hayatımıza giren ve hayatımızı kolaylaştıran bir özellik de QR kod ile para çekebilmek ve gönderebilmek. QR kod sayesinde yanınızda kartınız olmasa dahi para çekebilir veya yatırabilirsiniz.

QR kodu kullanan bankalardan biri de Ziraat Bankası. Ziraat Bankası QR kod ile para çekme ve yatırma akıllı telefonlar ile oldukça kolay. Diğer bir adı da kare kod olan QR kod ATM’lerin bir kod oluşturması ve işlem yapmak isteyen kişinin bu kodu telefonuna okutması ile çalışan bir yöntemdir. Şifrelenmiş olan bu kod yalnızca tek seferlik oluşturulmuştur ve bu nedenle yapacağınız işlemler son derece güvenlidir. Dilerseniz Ziraat Bankası QR kod ile para çekme ve yatırma nasıl yapılır konusunu ayrı ayrı açıklayalım.

Ziraat Bankası QR Kod İle Para Çekme Nasıl Yapılır?

Mobil cihazınızın yanınızda olduğu her an Ziraat Bankası ATM’lerinden para çekebilirsiniz. Ziraat Bankası QR kod ile para çekme işlemi için takip etmeniz gereken adımlar şunlardır.

 • Telefonunuzdan Ziraat Mobil uygulamasını açarak uygulamaya giriş yapın.
 • Mobil uygulama ana menüsünden “Diğer İşlemler” seçeneğine tıklayın.
 • Para çekme işlemlerini seçerek para seçmek istediğiniz hesabı belirleyin.
 • Çekmek istediğiniz tutarı yazın.
 • Mobil uygulamadan çekmek istediğiniz tutarı belirttikten sonra ATM’den QR işlemler seçeneğini seçin.
 • Telefonunuzun arka kamerasını açarak ATM’deki QR kodu okutun.
 • ATM’nin QR kod doğrulaması tamamlandıktan sonra paranızı çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası QR kod ile para çekme işlemlerini bu şekilde basit birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası QR Kod İle Para Yatırma

Ziraat Bankası QR kod ile para çekme işlemlerinin dışında Mobil cihazınızın yanınızda bulunması durumunda ATM’lerden Ziraat Bankası QR kod ile para yatırma işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gerekenler ise şunlardır.

 • Ziraat Mobil uygulamasını açın ve uygulamaya giriş yapın.
 • Ana menüde bulunan “QR İşlemler” seçeneğine tıklayın.
 • QR işlemler menüsünden “Para Yatırma” işlemini seçin.
 • Para yatırmak istediğiniz hesabı seçin.
 • ATM’den QR işlemler alanından “Para Yatırma” menüsünü seçin ve mobil uygulama üzerinden para yatırma işlemini onaylayın.
 • ATM’de oluşturulan QR kodu Ziraat Mobil uygulamasına okutun.
 • Yatırmak istediğiniz tutarı ATM’nin para yatırma haznesine yerleştirin.

Yatırılan tutara ATM üzerinden onay verdikten sonra Ziraat Bankası QR kod ile para yatırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası QR Kod İle Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası QR kod ile günlük para çekme limiti  TL olarak belirlenmiştir. Kartınız yanınızda olmasa da QR kod ile ister tek seferde ister parça parça günlük 1.500 TL’ye kadar para çekebilirsiniz. Bunun nedeni telefonunuzun başka birinin eline geçmesi ile size oluşturabileceği mağduriyetin en az seviyeye indirilmesidir. Kartınız yanınızda ise günlük 5.000 TL’ye kadar para çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası QR Kod İle Günlük Para Yatırma Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası QR kod ile günlük para yatırma limitiniz ise 20.000 TL’dir. Para çekme limiti sizin güvenliğiniz için sınırlandırılmışken para yatırma limiti ise ATM’lerin bütçelerinin düzenlenebilmesi için sınırlandırılmıştır.