Ziraat Bankası Hesap Kartı Nasıl Alınır? 2022

Ziraat Bankası Hesap Kartı Nasıl Alınır

Ziraat Bankası hesap kartı nasıl alınır Ziraat Bankası müşterisi olmak isteyen bir çok kişi tarafından merak edilen bir konu. Ziraat Bankası, Türkiye’nin önde gelen kamu bankalarından olmasının yanı sıra aynı zamanda en yoğun müşteri ağına sahip bankalarından ve diğer tüm bankalar gibi işlemlerinin büyük çoğunluğunu internet üzerine taşıyarak dijitalleşen dünyaya ayak uydurmuş durumda.

Bu nedenle Ziraat Bankası hesap kartı nasıl alınır sorusuna öncelikli cevap olarak internet üzerinden başvuru yapmak diyebiliriz. Bu yöntem dışında şubeye giderek Ziraat Bankası hesap kartı açma başvurusu yapabilirsiniz. Fakat sıra beklemek ya da fazla vakit kaybetmek istemiyorsanız işlemlerinizi internetten, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak ya da SMS ile yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası hesap açmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken hesap açma başvurusunda bulunmak. Hesap açmak için internetten veya müşteri hizmetlerinden başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Talep sonrası sözleşme imzalamak için, banka tarafından şubeye davet edilerek hesap açma işleminiz tamamlanacak. Eğer 18 yaşını doldurmadıysanız ebeveynlerinizle birlikte şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası hesap açılış işlemlerinde tarafınızdan istenecek olan belgeler;

  • Nüfus Cüzdanı
  • İkametgah Belgesi
  • Gelir Belgesi

İkametgah belgesi ve gelir belgesi hesap açma işlemi için zorunlu belgelerden değildir. Yalnızca nüfus cüzdanınız ile de hesap açabilirsiniz. Fakat bankadan kredi kartı ya da kredi talebinde bulunmanız durumunda banka sizden bu iki belgeyi isteyecektir. Bu nedenle ikametgah belgesi ve gelir belgesinin hesap açılışında vererek kredi ve kredi kartı başvurularını internet bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz. Diğer durumda başvuru yapmak için bankaya tekrar gitmeniz gerekebilir.

Ziraat Bankası Hesap Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası hesap kartı başvurusu yapmak istiyorsanız ve Ziraat Bankası’nda bir hesabınız bulunmuyorsa öncelikli olarak yapmanız gereken Ziraat Bankası hesabı açmak. Hesap açma başvurusunda bulunduktan sonra başvuru esnasında belirtmiş olduğunuz adrese 10-14 gün içerisinde kurye şirketi tarafından hesap kartınız gönderilecektir. Hesabınızı oluşturarak Ziraat Bankası hesap kartı alabilir ve belirlediğiniz limitler dahilinde para çekebilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Hesap açma işleminizin tamamlanması ile birlikte internet bankacılığınız da aktifleşir. Mobil bankacılık uygulamasını indirerek kartınız olmadan da işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası hesabınız var ve mevcut kartınızla ilgili sorun yaşıyorsanız ya da yeni bir hesap kartı oluşturmak istiyorsanız eğer müşteri hizmetlerini arayarak talep oluşturabilir veya şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Kartınızı kaybetmeniz durumunda Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak Kayıp/Çalıntı başvurusunda bulunarak kartın iptal olmasını sağlayın. Kart iptali ile birlikte yeni kart talebi oluşturularak yeni Ziraat Bankası hesap kartınızın adresinize gönderilecektir.

Ziraat Bankası Bankkart Avantajları Nelerdir?

  • Hem banka kartı hem kredi kartı olması özelliği ile oldukça kullanışlı bir kart olan Ziraat Bankası Bankkart avantajlarını kısaca anlatacak olursak,
  • Kredi kartı özelliği ile tüm üye iş yerlerinde taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
  • Puan biriktirebilir ve biriktirdiğiniz bu puanlarla alışveriş yapabilirsiniz.
  • Banka kartı özelliği ile tüm Ziraat Bankası ATM’lerinden ve Visa/MasterCard amblemi bulunan tüm ATM’lerden para çekerek nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
  • Aylık ödemeli KMH ürünü sahibiyseniz banka kartı tarafı ile anlaşmalı üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilirsiniz.