Yapı Kredi Kredi Kartı Limit Arttırma

Yapı Kredi Kredi Kartı Limit Arttırma

Yapı Kredi kredi kartı limit arttırma başvurusu yaparak kredi kartınızın limitini kredi puanınızın durumuna göre arttırabilir ya da dilerseniz düzenli limit arttırma talebinde bulunarak belirli dönemlerde kredi kartınızın limitinin artmasını sağlayabilirsiniz. Limit arttırma başvuruları özellikle telefon, elektronik eşya ya da mobilya gibi yüksek miktarlarda olan alışverişlerde taksit yapılabilmesi için oldukça fazla başvurulan bir yöntemdir. Yapı Kredi müşterisiyseniz ve kredi kartınızın limitini yükseltmek istiyorsanız Yapı Kredi kredi kartı limit arttırma talebinde bulunmanız için yapmanız gerekenleri yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Yapacağınız harcamalar için kredi kartınızın limiti yetersiz geliyorsa limit arttırmak için Yapı Kredi bankasının size sunmuş olduğu 4 bankacılık kanalından birini kullanarak Yapı Kredi kredi kartı limit arttırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı limit arttırma talebinde bulunabileceğiniz başvuru kanalları ise şu şekildedir.

 • Yapı Kredi Mobil
 • Yapı Kredi İnternet Bankacılığı
 • SMS
 • Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

Tüm bu kanalları kullanarak kredi kartı limit arttırma başvurusunda bulunarak yapacağınız alışverişleri limit sorunu yaşamadan dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil İle Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi kartı limit arttırma başvurularınız için kullanabileceğiniz kanallardan biri Yapı Kredi bankası mobil uygulamasıdır. Yapı kredi mobil üzerinden kredi kartı limit arttırma başvurusunda bulunmak için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir.

 • Yapı Kredi mobil uygulamasına müşteri numaranız veya T.C. kimlik numaranız ve şifrenizi yazarak giriş yapın.
 • Ana sayfa üzerinde sol üst tarafta bulunan menüden “Kartlarım” sekmesini açın.
 • Limit arttırmak istediğiniz kredi kartını seçin.
 • Kart seçiminden sonra “Kredi Kartı Limit Değişikliği” sekmesine tıklayın.
 • Limitinizi yükseltmek istediğiniz yeni limit tutarını girin ve “Devam” butonuna tıklayın.
 • Açılan menüde sizden eğitim durumunuz, mesleğiniz, çalışma alanınız ve aylık net geliriniz gibi bilgiler istenecek. Bu bilgileri girerek onay verin.

Limit arttırma talebinizin olumlu sonuçlanması durumunda limitinizin arttırıldığı bilgisi ekranda görünecektir. Eğer limit arttırma talebiniz onaylanmadıysa kredi notunuzun bu işlemi gerçekleştirmeye yetersiz olduğu içindir. Kredi, kredi kartı vb. ödemelerinizi düzenli yaparak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi internet bankacılığı, mobil uygulama ile benzer özelliklere sahip olmasına rağmen bilgi ekranının daha detaylı olması nedeniyle limit arttırma başvuru işlemlerinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi internet bankacılığı ile kredi kartı limit arttırma başvurusunda bulunmak için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir.

 • İnternet tarayıcınızdan www.yapikredi.com.tr adresine giriş yapın.
 • Yapı Kredi internet bankacılığına müşteri numaranız veya T.C. kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifreniz ile girin.
 • Ana menüden “Kartlarım” menüsünü seçin.
 • Bu menüde karşınıza gelen seçeneklerden “Kart İşlemleri” seçeneğine tıklayın.
 • Kart İşlemleri alanında yer alan “Limit İşlemleri” sayfasına girin.
 • Limitini arttırmak istediğiniz kartı seçin.
 • Çalışma durumunuz, mesleğiniz, aylık geliriniz gibi istenen bilgileri girin ve “Devam” butonuna tıklayın.
 • Arttırmak istediğiniz limit tutarını girin ve işleminizi tamamlayın.

İnternet bankacılığı üzerinden yapacağınız kredi kartı limit arttırma başvuruna ait sonuç bilgisi kısa bir süre sonra bankada kayıtlı telefon numaranıza SMS ile gönderilecektir.

SMS ile Yapı Kredi Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

SMS ile kredi kartı limit arttırma talebinde bulunmak belki de tüm bu başvuru kanalları arasında en kolay ve pratik olanıdır. Yapı Kredi bankasına direkt SMS göndererek limit arttırma başvurusunda bulunmak için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne “LIMIT” bir boşluk kredi kartınızın son 6 hanesi bir boşluk gelir durumunuzu yazın ve “4411” numaralı kısa mesaj servisine SMS gönderin. Kredi kartı limit arttırma talebinizin onaylanması durumunda SMS ile arttırmak istediğiniz limit tutarı sorulacaktır. Gelen mesajı yeni belirleyeceğiniz limit tutarını yazarak cevaplamanız durumunda kredi kartı limit arttırma işleminiz kısa bir süre içerisinde tamamlanacak ve size tamamlandı bilgisi ulaştırılacaktır.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri İle Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı limit arttırma başvurusunda bulunmak için Yapı Kredi müşteri iletişim merkezi numarası olan 444 0 444’ü arayarak kredi kartı limit arttırma menüsüne ilerlemeniz gerekmektedir. Kredi kartı limit arttırma menüsüne yönlendirme servisine ulaştıktan sonra sırasıyla 1-2-1’i tuşlayarak ilerleyebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak Yapı Kredi kredi kartı limit arttırma başvurusunda bulunarak kredi puanınızın yeterli olduğu ölçüde limit arttırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu kanallardan Yapı Kredi kredi kartı limit arttırma başvurusunda bulunabileceğiniz gibi size en yakın Yapı Kredi şubesine giderek de kredi kartı limit arttırma başvurusunda bulunabilirsiniz.