World Puan Kullanılan Siteler ve Marketler

World Puan Kullanılan Siteler ve Marketler

Kredi kartları kullanım kolaylığı sayesinde günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden oldu bile. Taksit imkanı, hızlı ödeme, online alışverişlerde kullanılması kredi kartlarını cazip hale getiren diğer faktörlerden bazıları. Milyonlarca insan tarafından kullanılan kredi kartlarının diğer bir avantajı ise yaptığınız harcamalara puan vermesi ve bu puanlar ile alışveriş yapılabilmesi. World puan kullanılan siteler ve marketlerde yaptığınız alışverişlerde World puanlarınızı kullanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Günümüzde bir çok banka müşterilerinin harcamalarına karşılık puan vermekte. Bu puanları veren bankalardan biri de Yapı Kredi bankasıdır. Yapı Kredi bankasına ait World Kart ile yaptığınız harcamalarda world puan kazanarak birçok alışveriş sitesinde, marketlerde, akaryakıt istasyonlarında world puanlarınızı kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Provizyon Numarası Nasıl Takip Edilir?

World Puan Nasıl Kazanılır?

Worldpuan kazanmak için yapmanız gereken tek şey Worldcard ile anlaşmalı üye iş yerlerinden alışveriş yapmanız. Bu üye iş yerlerinden kazandığınız her 2 worldpuan 1 kuruş değerindedir. 1 TL değerine ulaşabilmek için 200 worldpuan biriktirmeniz gerekmektedir. Bu şekilde kazandığınız worldpuanları üye kuruluşlarda para yerine kullanabilirsiniz.

Worldpuan Kullanılan Siteler ve Marketler Hangileridir?

Yaptığınız harcamalar ile kazanmış olduğunuz worldpuanlarınızı, Yapı Kredi Bankası POS cihazı bulunan tüm üye world iş yerlerinde world puan kullanılan siteler ve marketlerde  kullanabilirsiniz. Worldpuanlarınızı giyim, akaryakıt, market gibi harcamalarınızda kullanabilirsiniz. Bu konuda en çok sorulan soruların başında ise world puan kullanılan siteler gelmektedir. Bizler de bu yazımızda world puan kullanılan internet sitelerini sizler için derledik.

Yapı Kredi Worldpuan Kullanılan Siteler

Artık birçok insan vakitten tasarruf etmek ya da sık sık kampanyaların olması gibi nedenlerle alışverişlerini online olarak yapmakta. Bu nedenle diğer bankaların olduğu gibi Yapı Kredi Bankasının da anlaşmalı olduğu yerler arasında birçok internet sitesi de bulunmaktadır.

Worldpuan kullanılan siteler ve marketler listesinde yer alan alışveriş sitelerinin bazıları ise şunlardır;

• Gittigidiyor.com
• Hepsiburada.com
• N11.com
• Trendyol
• Sahibinden.com
• Teknosa.com
• Tekzen.com

Bu sitelerin dışında LC Waikiki, DeFacto, Boyner ve diğer tüm mağazalara ait alışveriş sitelerinin yanı sıra Teknosa, Bimex, Koçtaş, Tekzen gibi teknoloji ve ev ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mağazaların alışveriş sitelerinde de geçerlidir.

Worldpuan Kullanılan Akaryakıt İstasyonları

Yapı Kredi world üye iş yerlerinin başlarında şüphesiz ki akaryakıt istasyonları gelmekte. Sizler de kazanmış olduğunuz worldpuanlar ile akaryakıt istasyonlarından benzin ve market alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Yapı Kredi world puan kullanabileceğiniz akaryakıt istasyonları ise şu şekildedir.

• OPET
• Total
• Petrol Ofisi
• Aygaz Otogaz

Worldpuan Kullanılan Marketler

En çok alışveriş yaptığımız yerler şüphesiz ki marketlerdir. World puan kullanılan siteler ve marketler listesinde yer alan ve Yapı Kredi world puan kullanılan marketler şunlardır.

• A101
• Şok
• Migros
• Metro
• CarrefourSA
• Bizim Toptan
• Özdilek Süpermarketler

Tüm bu market, akaryakıt ve internet üzerinden yaptığınız harcamalarınızın dışında biriken worldpuanlarınız ile ucuzabilet.com veya Biletix.com adreslerinden uçak ve otobüs bileti satın alabilir ya da ETS Tur ile tatil rezervasyonu yapabilirsiniz.

Worldpuanlar Ne Kadar Süre Geçerli?

Kazanmış olduğunuz worldpuanlar için herhangi bir geçerlilik süresi olmadığı gibi yıl içerisinde kullanmadığınız worldpuanlar bir sonraki yıla aktarılır. Aktarılan World puanlarınızı world puan kullanılan siteler ve marketlerde puanlarınızı biriktirmiş olduğunuz yılı takip eden yıl içerisinde de kullanabilirisiniz.

Fakat worldpuan kullanımında dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır ki o da bazı kampanyalarda worldpuanlarınız için son kullanma tarihinin olması. Bu nedenle kazanmış olduğunuz worldpuanlara ait kampanyayı doğru şekilde incelemenizde fayda var. Aksi durumda kazanmış olduğunuz worldpuanları kullanamayabilirsiniz.

Worldpuan Kullanan Bankalar

World puan kullanımı ile ilgili merak edilen diğer bir soru ise Vakıf Bank world puan kullanılan sitelerdir. World Kart Yapı Kredi Bankası’nın çıkarmış olduğu bir kart olmasına rağmen World Kart kullanan tek banka değildir. Yapı Kredi’nin yanısıra Vakıf Bank, TEB, Albaraka Türk ve Anadolubank world kart kullanan diğer bankalardır. Sizler de Vakıf Bank World Kart, TEB World Kart, Albaraka World Kart ve Anadolubank World Kart kullanıyorsanız world puan biriktirebilir ve anlaşmalı üye iş yerlerinde puanlarınızı kullanabilirsiniz. World puan kullanılan siteler ve marketler listesinde yer alan tüm kuruluşlarda bu bankalara ait biriktirdiğiniz Worldpuanlarınızı kullanabilirsiniz.

Worldpuan Nasıl Kullanılır?

World puan biriktirmesi kolay olduğu gibi kullanımı da oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey Worldcard üye iş yerlerinde ödeme yapmadan önce görevliye world puanlarınızı kullanmak istediğinizi söylemeniz. Bu sayede biriken world puanlarınızı dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Kalan puanlarınızı görmek için ise mobil bankacılık üzerinden ya da yapmış olduğunuz alışverişe ait slip üzerinden görebilirsiniz. World puan kullanılan siteler ve marketler aracılığı ile Worldpuanlarınızı dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Worldpuan kullanımı ile alakalı yazımız dışında ekstra bir bilgiye sahipseniz eğer lütfen yazımızın altına yorum olarak belirtebilir, diğer ziyaretçilerinde görmesinde yardımcı olursunuz. Unutmayalım ki her bilgi paylaştıkça özel ve güzeldir.