Vakıfbank Yatırım Hesabı Açma

Vakıfbank Yatırım Hesabı Açma

Vakıfbank yatırım hesabı ile tasarruflarınızı yatırım fonu, hisse senedi, tahvil/bono ve VİOP gibi işlemlerle değerlendirebilirsiniz. Vakıfbank’tan yatırım hesabı açmak için öncelikle Vakıfbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Eğer Vakıfbank müşterisi değilseniz size en yakın şubeye giderek başvuruda bulunabilir ve Vakıfbank ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Vakıfbank’tan yatırım hesabı açmanız durumunda Vakıfbank yatırım uzmanlarından destek alarak yatırım yapmak istediğiniz şirketler hakkında detaylı analiz raporlarına erişebilirsiniz. Yatırım hesabı açılışından sonra tüm yatırımlarınızı Vakıfbank mobil ve internet bankacılığından takip ederek değerlendirebilir ve yönetebilirsiniz. Vakıfbank’tan yatırım hesabı açmak için kullanabileceğiniz bankacılık kanallarının neler olduğunu ve hesap açılışının nasıl yapılacağını yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Vakıfbank Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank’tan yatırım hesabı açarak hisse senedi, VİOP, yatırım fonu. tahvil/bono ve diğer yatırım araçlarını tek bir hesap altında toplayarak kolayca işlem yapabilirsiniz. Yatırım hesabınızı internet bankacılığı üzerinden, mobil bankacılık uygulaması üzerinden ve şubeye giderek açabilirsiniz. Hesap açılışından sonra yine mobil bankacılık ve internet bankacılığı ile hesaplarınızı yönetebilirsiniz. Vakıfbank yatırım hesabı açmak için yapılması gerekenler ise şunlardır.

Vakıfbank Mobilden Yatırım Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank mobil ile para gönderme, fatura ödeme ve daha birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi yatırım hesabı açarak da yatırımlarınızı takip edebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek Vakıfbank mobilden yatırım hesabı açabilirsiniz.

Vakıfbank mobil uygulamasını akıllı cihazınıza indirin. Android cihazlar için Play Store, Apple cihazlar için İOS üzerinden Vakıfbank mobili indirebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız veya müşteri numaranız ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapın.

Ama menüden “Hesaplarım” sekmesine tıklayın.

Hesaplarım menüsünde yer alan “Yatırım Hesapları” seçeneğine giriş yapın.

Açmak istediğiniz hesap türünü seçerek “Hesap Aç” butonuna basın.

Açılan sözleşmeyi okuyarak uygun bulmanız durumunda onaylayın.

Kısa bir süre sonra hesabınız aktif hale gelecektir. Artık dilediğiniz gibi tüm yatırım araçlarını kullanarak tasarruflarınızı değerlendirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığından Yatırım Hesabı Açma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank yatırım hesabı açmak için Vakıfbank müşterisiyseniz www.vakifbank.com.tr adresine girerek hisse senedi, hazine bonosu, fonlar, devlet tahvilleri gibi yatırım hesaplarını kolay bir şekilde açabilirsiniz. Vakıfbank internet bankacılığından yatırım hesabı açmak için yapılması gerekenler ise şunlardır.

  • Vakıfbank internet bankacılığını internet tarayıcınızda açın.
  • T.C. kimlik numaranız yada müşteri numaranız ve internet bankacılığı şifreniz ile giriş yapın.
  • Ana menüde yer alan “Hesaplarım” seçeneğine girin.
  • Buradan “Yatırım Hesapları” seçeneğine tıklayın.
  • “Yatırım Hesaplarım”>”Yatırım Hesap İşlemleri” bölümünden “Hesap Aç” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada yer alan formu doldurarak sözleşmeyi okuyarak uygun bulmanız durumunda onaylayın ve “Onay” butonuna basarak hesabınızı aktif hale getirin.

Yukarıdaki adımları takip ederek hesap açılışından sonra yine internet ve mobil bankacılık üzerinden bütün yatırımlarınızı kontrol edebilir, alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alım satım işlemleri sırasında banka tarafından bir miktar ücret kesintisi yapılmaktadır.

Vakıfbank Yatırım Hesabı Açma Ücreti Ne Kadar?

Yatırım hesabı açılışı bazı yatırım kuruluşlarında ücretliyken bazı kuruluşlarda ise ücretsizdir. Vakıfbank yatırım hesabı açılışlarında müşterilerinden herhangi bir ücret talep etmeyen finans kuruluşları arasındadır. Fakat Vakıfbank tarafından böyle bir ücret alınmamasına rağmen tüm yatırım hesapları için Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından yapılan bir ücret kesintisi bulunmaktadır. Vakıfbank’tan yatırım hesabı açılışı ücretsiz olmakla beraber yatırım hesabı açacak kişi Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun “Saklama Komisyonu” adı altında aldığı standart yatırım hesabı açma ücretini ödemek zorundadır.

Saklama komisyonu adı verilen bu ücret her üç ayda bir olacak şekilde yatırım hesaplarından tahsil edilir. Tahsil edilecek bu tutar yatırım hesabının bakiyesi oranında üç ayda bir otomatik kesilerek Merkez Kayıt Kuruluşu’na yönlendirilir. Yatırım hesabı açmak için bir alt limit bulunmamaktadır.

Vakıfbank yatırım hesabı açılışı ile beraber ilk defa yatırım yapacak müşterilerinin bu sürece alışabilmeleri ve yatırımlarını bilinçli ve doğru değerlendirebilmeleri için bir demo hesap açılışına da imkan vermektedir.

Vakıfbank Demo Yatırım Hesabı Nedir?

İlk kez yatırım yapacak kişilere önerilen bu demo sayesinde yatırımcılar alım satımların nasıl olduğunu, takibinin nasıl yapıldığını ve yatırım araçlarının ilerleyişini izleyerek fikir sahibi olabilirler. Risk almadan piyasayı tanımak, platformu test etmek, işlem stratejilerini denemek için tüm finans kuruluşlarından ücretsiz hesap açmanız mümkündür. Vakıfbank demo yatırım hesabı ile yatırım hesabı üzerinden yapabileceğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.