Vakıfbank Trafik Cezası Ödeme

Vakıfbank Trafik Cezası Ödeme

Daha önceleri vergi dairelerine gidilerek yatırılan trafik cezaları gelişen teknoloji ile birlikte artık bankalar üzerinden de ödenebiliyor. Vakıfbank’ta trafik cezalarınızı ödeyebileceğiniz bankalardan biri. Vakıfbank trafik cezası ödeme nasıl yapılır konusu hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Vakıfbank Trafik Cezası Ödeme Nasıl Yapılır?

Trafik cezaları erken ödendiği takdirde indirimli olarak ödenirken ödenmeme durumunda ise faiz uygulanmaktadır. Vergi ödemesi olarak da geçen trafik cezaları ödenmezse araç satışlarında görüleceği için araca ait tüm borçları ödemeden aracın satışını gerçekleştiremezsiniz. Vakıfbank’tan Vakıfbank trafik cezası ödeme dışında MTV ve diğer tüm vergilerinizi de ödeyebilirsiniz. Vakıfbank trafik cezası ödeme kanalları ise şunlardır.

Vakıfbank Mobilden Trafik Cezası Ödeme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank mobilden trafik cezasını ödemek istediğiniz aracın plaka sorgulamasını yaparak ister kredi kartınızla isterseniz de banka kartınızla kısa sürede ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

  • Vakıfbank Mobil’e T.C. kimlik numaranız ya da müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.
  • Ana menüde yer alan “Tüm İşlemler” menüsüne girin.
  • “Ödemeler” menüsünü seçerek “Vergi, Ceza ve İcra” seçeneğini seçin.
  • Karşınıza gelen sorgulama ekranında “Sorgulama Türü” bölümünden “Borç Sorgulama” seçeneğini seçin.
  • Trafik cezası bulunan araca ait plaka bilgilerini girerek sorgulama yapın.
  • Açılan sayfada karşınıza gelen ceza tutarını seçerek “Devam” tuşuna basın ve ödeme işlemini tamamlayın.

Vakıfbank İnternet Bankacılığından Trafik Cezası Ödeme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank internet bankacılığından trafik cezanızı ödemek için Vakıfbank internet şubesine T.C. kimlik numaranız veya müşteri numaranız ve internet bankacılığı şifreniz ile giriş yaparak “Tüm İşlemler” menüsünden “Ödemeler” seçeneğini seçin. “Ödemeler” seçeneğinde yer alan “Vergi, Ceza ve İcra” sekmesine tıklayın ve “Borç Sorgulama” seçeneğini seçerek trafik cezasını ödemek istediğiniz plakayı yazarak sorgulama yapın. Eğer plakaya ait birden fazla trafik cezası görünüyorsa ödemek istediğiniz cezaya ait tutarı seçerek “Devam” butonuna basın. Bu şekilde birkaç dakika içerisinde vergi dairesine gitmeden kolayca Vakıfbank internet bankacılığından trafik cezanızı ödeyebilirsiniz.

Vakıfbank ATM’sinden Trafik Cezası Ödeme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank trafik cezası ödeme işlemi için kullanabileceğiniz bir diğer bankacılık kanalı ise Vakıfbank ATM’leridir. Size en yakın Vakıfbank ATM’sine giderek kartınızı kart bölümüne yerleştirin ve şifrenizi girin. Ana menüde bulunan “Ödemeler” seçeneğine girin ve “Kurum Ödemeleri” butonuna basın. Karşınıza gelen sayfada sizden T.C. kimlik numaranızı yazmanız istenecek. T.C. kimlik numaranızı yazarak “Devam” butonuna basın ve cep telefonu numaranızı girin. Açılan sayfada “Vergi, Ceza ve İcra” seçeneğini seçerek plaka sorgulaması yapın. Ceza tutarını para girişi haznesine yerleştirin ve “Onayla” butonuna basarak ödeme işlemini gerçekleştirin.

Vakıfbank mobil bankacılıktan, internet bankacılığından ve ATM’lerinden trafik cezanızı ödeyebileceğiniz gibi Motorlu Taşıtlar Vergisi ve diğer tüm vergilerinizi ödeyebilirsiniz.