Vakıfbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma 2022

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

Vakıfbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemleri, simkart değişikliği yapılması sonrası Vakıfbank tarafından güvenlik adımı olarak kısıtlama getirilmesi ile internet bankacılığı bloke olan kullanıcılar tarafından merak edilen sorulardan bir tanesidir. Şubeye gitmeden, neredeyse her işlemi artık internet bankacılığı sayesinde kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

İnternet bankacılığını güvenli bir şekilde kullanmamız için belirlemiş olduğumuz 6 haneli bir şifre bulunmakta. TC kimlik numarası veya müşteri numarası ile birlikte bu 6 haneli şifreyi tuşlayarak mobil bankacılık uygulamalarının bizlere sunmuş olduğu kolaylıklardan yararlanabiliyoruz. Fakat bazı durumlarda internet bankacılığı şifresi bloke olabiliyor. Bu yazımızda internet bankacılığı kullanan birçok insanın karşılaştığı sorunlardan biri olan şifresinin bloke olması durumunda internet bankacılığı bloke kaldırma işlemleri için yapılması gerekenlerle ilgili temel bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Vakıfbank İnternet Şifresi Neden Bloke Olur?

Vakıfbank internet bankacılığı şifresinin bloke olması için internet bankacılığı şifrenizi unutmanız, arka arkaya 5 defa hatalı giriş yapılması, cep telefonu numaranızın değişmesi ya da numaranızın sabit kalıp sim kartınızın değişmesi gibi nedenler gerekmektedir. Bu nedenlerden bir tanesi ile internet bankacılığı şifreniz bloke olduysa eğer Vakıfbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemleri için uygulanacak birkaç yöntem bulunmaktadır.

İnternet bankacılığı bloke kaldırarak internet bankacılığını veya mobil bankacılık uygulamasını yeniden kullanabilmek için bloke işleminin neden gerçekleştiği bloke kaldırmanın yöntemlerinin belirlenmesinde önemlidir.

VakıfBank Mobil Bankacılık Bloke Kaldırma

Vakıfbank internet bankacılığı bloke kaldırma ya da Vakıfbank mobil bankacılık bloke kaldırma kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulan sorulardır. Burada bilmeniz gereken önemli nokta mobil bankacılık ve internet bankacılığı için Vakıfbank için tek bir şifreden oluşmaktadır. Bu nedenle biri için yapacağınız değişiklik ile mobil şifrenizi ve internet bankacılığı şifrenizi değiştirmiş olacaksınız.

  • Vakıfbank mobil bankacılık şifrenizi unuttuysanız ya da hatalı giriş yaptıysanız şifre yenileme işlemleriniz için Vakıfbank şubelerine giderek tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye gitmeden şifre yenileme işlemleriniz için ise şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.
  • Şifrenizi değiştirmek için öncelikle vakifbank.com.tr adresine giriş yapınız.
  • İnternet sitesi ana ekranında karşınıza çıkan “Şifre Al” menüsüne giriş yapınız.
  • Burada karşınıza yapmak istediğiniz işlemi seçmek için çıkan sekmelerden ” internet bankacılığı için şifre alma, bloke kaldırma işlemlerini yapmak istiyorum” seçeneğine tıklayınız.
  • Daha sonra altta açılacak olan üç seçenekten yapmak istediğiniz işleme uygun olanı seçiniz.
  • Son olarak kart numaranızı, son kullanma tarihinizi ve kart şifrenizi girerek tarafınıza gönderilen kodu girerek şifre yenileme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bloke kaldırma işlemini bu bilgileri girmeden de yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yine internet sitesinden “Şifre Al” menüsüne giriş yaparak kart bilgilerinizi yazmanız gerektiğinde kimlik fotoğrafınızı çekip yükleyerek de yapabilirsiniz. Kimlik fotoğrafının yüklenmesi sonrası yüz tanımlama yapmanız istenecek. Yüz tanımlaması sonrası yine telefonunuza gönderilen kodu girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Vakıfbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi için uygulayabileceğiniz diğer bir yol ise Vakıfbank ATM’leridir. Vakıfbank ATM’lerine giderek kartınızı takıp, kart şifrenizi tuşladıktan sonra “Diğer İşlemler” menüsüne giriş yaparak “Vakıfbank Bloke Kaldırma” menüsünü göreceksiniz. Bu menüye girerek şifre bloke işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Son olarak müşteri hizmetlerini arayarak da Vakıfbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey 0850 222 07 24 Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak şifrenizin bloke olduğunu ve yeni şifre oluşturmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Vakıfbank sim kart bloke kaldırma, işlemlerini gerçekleştirmek için uygulayacağınız birkaç yöntem bulunmaktadır. Sim kartın bloke olmasının nedenine göre Vakıfbank sim kart bloke kaldırma yöntemleri değişmektedir.

Eğer cep telefonu numaranızı değiştirdiyseniz Vakıfbank sistemlerinde kayıtlı telefon numaranız güncellenmediği için sizlere bilgilendirme ya da güvenlik SMS’leri iletilemeyecek, sizler internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanamayacaksınız. Telefon numarası değişikliği ile Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemi yapıyorsanız size en yakın Vakıfbank şubesine giderek telefon numaranızı güncellemek için başvuruda bulunarak ilgili formu doldurmanız gerekmektedir. Maalesef bu işlem için uygulayacağınız başka hiçbir yöntem bulunmamaktadır.

Eğer numara değişikliği yapmayıp yalnızca operatör değiştirdiyseniz yani numara taşıdıysanız Vakıfbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemleri için Vakıfbank ATM’lerini kullanabilir ve bloke kaldırabilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken ise bankamatiğin sağ alt alanında bulunan “Diğer İşlemler” menüsüne giriş yaparak oradan soldan ikinci sırada yer alan “Vakıfbank Bloke Kaldırma” menüsünü seçmenizdir. Birkaç dakika içerisinde bloke kaldırma işleminiz tamamlanmış olacaktır.
Güvenliğiniz için banka şifrelerinizi hiç kimse ile paylaşmamanızda fayda var.