TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma

TEB sim kart bloke kaldırma özellikle 16 Nisan 2016 tarihinden itibaren kullanılmaya başlayan 4.5 G teknolojisi ile birlikte TEB müşterileri tarafından oldukça fazla araştırılan konulardan biridir.

Sim kartta olan herhangi bir değişiklikte, mobil uygulama ve internet bankacılığına girilememekle beraber tek kullanımlık güvenlik şifresi de telefonunuza gönderilemez. Bunun nedeni bankaların sizlere güvenli bir bankacılık hizmeti sunmak istemesi ve sizi banka dolandırıcılıklarına karşı korumaktır. Tüm bankalarda olduğu gibi TEB’de sizlerin güvenliğini sağlamak için sim kartınıza bloke koyar. TEB sim kart bloke kaldırma işlemi gerçekleştirmeden bazı bankacılık faaliyetlerine erişim sağlayamazsınız.

Böylesi bir durumla karşı karşıya kaldıysanız ve TEB tarafından sim kartınıza bloke konulduysa TEB sim kart bloke kaldırma için uygulayabileceğiniz yöntemleri yazımızda bulabilirsiniz.

TEB Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

4.5 G teknolojisine geçiş ile birlikte çoğu kişi sim kart bloke sorunuyla karşılaşmaya başladı. Bunun temel nedeni sim kartların 4.5 G teknolojisine uyumlu olmamasından kaynaklı olarak sim kartların değiştirilmesi. Değiştirilen sim kartlara bloke işlemi her bankada olduğu gibi TEB tarafından da uygulandı. Bu nedenle birçok TEB müşterisi mobil bankacılık, internet bankacılığı gibi kanalları kullanamamakla beraber tek kullanımlık güvenlik şifresine de erişim sağlayamadılar ve bazı işlemlerini gerçekleştiremediler.,

4.5 G teknolojisine geçişin dışında bir güvenlik tedbiri olarak TEB herhangi bir güvenlik zaafiyeti algıladığında ya da kullandığınız kartlardan biri için kayıp çalıntı bildiriminde bulunulduğunda, cep telefonu veya sim kartınıza ait operatörü değiştirdiğinizde sim kartınıza bloke koyar. Peki TEB sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır?

TEB sim kart bloke kaldırma işlemleri için uygulayabileceğiniz yöntemler şunlardır.

 • TEB İnternet Bankacılığı
 • TEB ATM’leri
 • TEB Müşteri Hizmetleri
 • TEB Şubeleri

TEB İnternet Bankacılığından Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

TEB internet şubesine giriş yaparak sim kart bloke işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için takip etmeniz gereken adımlar şunlardır.

 • İnternet tarayıcınızdan www.teb.com.tr adresine girin.
 • İnternet adresine erişim sağlandıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “İnternet Bankacılığı” seçeneğine tıklayın.
 • T.C. kimlik  numaranız ya da müşteri numaranız ve internet bankacılığı şifrenizi girerek kimlik doğrulaması yapın.
 • Kimlik doğrulamasının ardından giriş butonuna basarak internet bankacılığına girin.
 • Ana menü üzerinden yer alan alandan sim kart blokesinin kaldırılması “Kart Blokesi” seçeneğine tıklayın ve talimat verin.

Talimat verdikten kısa bir süre sonra sim kartınızdaki bloke TEB tarafından kaldırılacaktır. Daha sonra tüm işlemlerinizi yine internet bankacılığından veya CEPTETEB mobil uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz.

TEB ATM’lerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

TEB ATM’lerinden sim kart bloke kaldırma işlemlerinizi gerçekleştirmek için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir.

TEB kredi karınızı veya banka kartınızı ATM’ye takarak şifre giriniz.

Ana menüde yer alan “İşlemler” menüsüne girin.

İşlemler menüsünden “Sim Kart Bloke” alanını seçin.

Bu şekilde TEB sim kart bloke işlemini TEB ATM’sinden yapabilirsiniz. Sim kart blokesini kaldırdıktan sonra tüm bankacılık kanallarını kullanmaya devam edebilirsiniz.

TEB Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

TEB müşteri hizmetlerini arayarak sim kart bloke kaldırma işlemlerinin gerçekleştirilmesi için yapılması gerekenler şu şekildedir.

 • 0850 200 0666 numaralı TEB müşteri hizmetlerini arayın.
 • Müşteri hizmetlerine bağlanmak nedeniniz ile ilgili yönlendirmeleri takip ederek müşteri temsilcisine bağlanın.
 • Müşteri temsilcisi tarafından size yöneltilen güvenlik sorularını cevapladıktan sonra (baba adı veya anne kızlık soyadının bazı harfleri ve doğum tarihinizle doğum yeriniz vb.) müşteri temsilcisine bağlanma nedeninizi söyleyin.
 • Bu adımdan sonra müşteri temsilcisi tarafından yönlendirileceğiniz alandan internet şubesi şifrenizi doğrulamanız gerekmektedir.
 • Daha sonra müşteri temsilcisi tarafından TEB sim kart bloke kaldırma talebiniz alınarak kısa bir süre sonra sim kartınız üzerindeki bloke kaldırılacaktır.

TEB Şubelerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

TEB tarafından sim kartınızdaki bloke işlemlerini TEB internet bankacılığından, TEB ATM’lerinden, TEB müşteri hizmetlerinden kaldırabileceğiniz gibi TEB şubelerine giderek de kaldırabilirsiniz. Size en yakın TEB şubesine gidip sıra aldıktan sonra müşteri temsilcisine sim kartınızdaki blokeyi kaldırmak istediğinizi söyleyin. Sim kartınızdaki bloke işleminin kaldırılması için cep telefonu numaranız güncel olmalı. Nüfus cüzdanınız ile işlemleri başlattıktan sonra güncel cep telefonunuza şifre gönderilecek. Bu nedenle cep telefonunuzun da yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu şekilde nüfus cüzdanınızla TEB şubelerine başvurmanız durumunda müşteri temsilcileri tarafından işleminiz kısa sürede tamamlanarak sim kart blokeniz kaldırılacaktır.

Tüm bu bankacılık kanallarını kullanarak TEB sim kart bloke kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.