TEB Kredi Kartı Temassız Ödeme Açma ve Kapatma

TEB Kredi Kartı Temassız Ödeme Açma ve Kapatma

Özellikle düşük miktarda yapılan alışverişler için oldukça avantaj sağlayan TEB kredi kartı temassız ödeme açma ve kapatma ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

TEB gelişen teknolojiyi yakından takip ederek finansal teknolojiyi kullanıcıları için en avantajlı hale getiren bankalardan biri. Gelişen finansal teknolojilerden biri de temassız ödeme özelliği. Temassız ödeme özelliği birçok noktada kullanıcıların kolay alışveriş yapmasına olanak sağlıyor. TEB kredi kartı kullanıcısıysanız TEB kredi kartı temassız ödeme açma ile kredi kartınızın temassız özelliğini açarak yaptığınız alışverişlerde şifre girmeden kısa bir sürede alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

TEB kredi kartı temassız ödeme açma ile TEB bankası kredi kartlarınızla POS cihazına kredi kartınızı yaklaştırarak hızlı ve pratik bir şekilde ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Temassız Ödeme Açma Nasıl Yapılır?

TEB kredi kartı temassız ödeme açma ile TEB kredi kartları ile 500 TL’ye kadar yaptığınız tüm alışverişlerde şifre girmenize gerek kalmadan kredi kartınızı POS cihazına yaklaştırarak ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. TEB kredi kartı temassız ödeme miktarı 500 TL ile sınırlıdır. 500 TL ve üzeri alışverişlerinizde şifre girmeniz gerekmektedir.

TEB kredi kartınızla temassız ödeme yapabilmeniz için kartınızın temassız ödeme özelliğine sahip olan bir kart olması gerekmektedir. Eğer kartınız temassız ödeme özelliğine sahip değilse 444 0 832 ya da 0850 200 06 66 numaralarından TEB Müşteri İletişim Merkezini arayarak temassız ödeme özelliğine sahip kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz kredi kartı temassız ödeme özelliğine sahip bir kredi kartı ise TEB şubelerinden, müşteri hizmetlerinden ve CEPTETEB uygulaması üzerinden de temassız ödeme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca TEB mobil uygulaması olan CEPTETEB ile de temassız ödeme yapabilirsiniz.

CEPTETEB Temassız Ödeme Açma Nasıl Yapılır?

Türkiye Ekonomi Bankası mobil uygulaması olan CEPTETEB ile kredi kartınız yanınızda olmasa bile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise Android 4.4 ve üzeri bir işletim sistemine sahip ve NFC destekli bir cep telefonunuzun olması gerekir.

Eğer bir Android 4.4 işletim sistemine sahip bir cep telefonunuz varsa CEPTETEB uygulaması üzerinden 500 TL’ye kadar olan alışverişlerinizi CEPTETEB uygulaması temassız ödeme ile ödeyebilirsiniz. 500 TL ve üzeri alışverişlerinizde ise CEPTETEB temassız ödeme dahi yapsanız kredi kartı şifresini girmeniz gerekmektedir.

CEPTETEB temassız ödeme açma için yapmanız gereken işlemler ise şu şekildedir.

  1. CEPTETEB mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Temassız ödeme yapacağınız kredi kartını seçin.
  3. Temassız ödeme yapacağınız kredi kartı için temassız ödeme üst limitini belirleyin.
  4. Üst limiti tanımlayın.
  5. Üst limit tanımladıktan kısa bir süre sonra temassız ödeme özelliği cihazınıza tanımlanacaktır.

CEPTETEB temassız ödeme özelliği cihazınıza tanımlandıktan sonra telefonunuzu POS cihazına yaklaştırarak ödeme işleminizi gerçekleştirerek alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma

TEB kredi kartı temassız ödeme açma işlemlerinin dışında TEB kredi kartların TEB Bonus Card, CEPTETEB kredi kartı, TEB She Card, TEB Özel World Elite Card, TEB Yıldız Priorty Card, TEB Platinium Card veya TEB Sade Kart kullanan ve temassız ödeme özelliğini iptal etmek isteyen kullanıcıların merak ettiği bir diğer konu ise TEB kredi kartı temassız ödeme kapatmadır.

TEB kredi kartı temassız ödeme kapatma işlemleriniz için TEB şubelerinden veya müşteri hizmetlerinden yardım almanız gerekmektedir. Ayrıca TEB kredi kartlarınızın temassız ödeme özelliğini kapatmak için 0850 200 06 66 numaralı hattı da arayabilirsiniz.

TEB kredi kartı temassız ödeme kapatma işlemi yaptıktan sonra eğer CEPTETEB mobil uygulaması üzerinden de temassız ödeme özelliği açma işlemi yaptıysanız bu işleminiz de iptal olacaktır. Temassız ödeme özelliğini kapatmanız durumunda yaptığınız çok düşük miktarda bir alışveriş için bile kart şifrenizi girmeniz gerekmektedir.