QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma

QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemleri ile internet bankacılığı, mobil bankacılık veya ATM üzerinden yapılan bankacılık işlemlerinin tamamı kesintiye uğramadan devam etmektedir. Diğer tüm bankalarda olduğu gibi QNB Finansbank’ta müşterilerinin güvenliği için bazı durumlarda müşterilerine ait cep telefonu numarasına bloke koymaktır.

Numaranızı değiştirdiyseniz, sim kartınızı yenilediyseniz operatör değiştirdiyseniz veya kartınızla ilgili kayıp çalıntı başvurusunda bulunduysanız QNB Finansbank hesabınızın güvenliği için sim kartınıza bloke koyar. Böylesi bir durumla karşılaşmanız durumunda sim kartınıza ait blokeyi kaldırmak için uygulayabileceğiniz birkaç farklı yöntem bulunmaktadır.

QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemlerini QNB Finansbank şubelerine giderek, müşteri iletişim merkezini arayarak ya da QNB Finansbank ATM’lerine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Sim kart blokesini kaldırdıktan sonra tüm bankacılık işlemlerinizi internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamaları üzerinden gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz.

QNB Finansbank’a ait kredi veya banka kartınızın tanımlı olduğu sim karta banka tarafından güvenlik nedeniyle bloke koyulması durumunda bloke kaldırma işlemleri için QNB Finansbank çağrı merkezini ve sesli yanıt servisini arayabilir ya da QNB Finansbank ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Sim kart blokesinin kaldırılmadığı sürece internet bankacılığına ya da mobil bankacılık uygulamalarına giriş yapmaya çalıştığınızda “Sim Kart Blokesini Kaldırın” uyarısı alırsınız. Bu uyarıyı almamak ve işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için sim kart blokesinin kaldırılması gerekmektedir.

QNB Finansbank ATM’lerinden Sim Kar Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank ATM’lerinden sim kart bloke kaldırma işlemleri için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir.

  • Kredi veya banka kartınızı QNB Finansbank ATM’sine yerleştirdikten sonra sizden istenen güvenlik bilgilerini girin.
  • Ekranda ana menüde yer alan “Kişisel Bilgiler” bölümünü seçin.
  • Bu alandan “Sim Kart Ayarları” bölümünü seçin.
  • Sim kart ayarları bölümünden sim kartı bloke kaldırma talimatı vermelisiniz.
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra sistem tarafından sorulan güvenlik sorularını cevaplayarak QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemlerini tamamlayın.

Bu adımları takip ederek sim kart bloke kaldırma işleminizin olumlu sonuçlanmaması durumunda size en yakın QNB Finansbank şubesine giderek bankaya başvurun.

QNB Finansbank Müşteri Hizmetlerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak sim kart bloke kaldırma işlemlerinizi gerçekleştirebilmek ve tüm bankacılık işlemlerinize devam edebilmek için 444 09 00  veya 0850 222 09 00 QNB Finansbank çağrı merkezi numaralarını arayarak bloke iptal talimatı oluşturun.

Bloke iptal talimatı oluşturulurken sim kartınızın bloke olma nedenine göre yönlendirmeler yapılacaktır. Bu yönlendirmeleri takip ederek sim kart blokesinin kaldırılması için müşteri temsilcisine bağlanacaksınız. Müşteri temsilcisi tarafından size iletilen güvenlik sorularını cevapladıktan sonra müşteri temsilcisi işlemlerinizi başlatarak size bir şifre gönderecektir. Telefonunuza gelen şifreyi müşteri temsilcisinin yönlendirdiği yanıt sistemindeki talimatları takip ederek girdikten sonra QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma işleminiz tamamlanacaktır.

QNB Finansbank sim kart bloke işlemlerinizi QNB Finansbank ATM’lerinden veya müşteri hizmetlerinden yapamamanız durumunda size en yakın QNB Finansbank şubesine giderek işlemlerinizi şubeden gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Sim Kart Bloke Kaldırma Neden Yapılmalıdır?

QNB Finansbank sim kart blokesi bankanın sizin güvenliğini sağlamak amacıyla uyguladığı bir güvenlik tedbiridir. Sim kartın bloke edilmesinin temel nedeni ise sizden habersiz bir şekilde sizin numaranızın başka bir sim karta kopyalanarak hesabınıza ulaşılmaya çalışılmasıdır. Bu nedenle Bilişim Teknolojileri Kurumu tarafından telefon değiştirdiğinizde, sim kartınızı değiştirdiğinizde veya kartınıza kayıp çalıntı bildirimi yapıldığında kartınızla başka birinin işlem yapmaması için uygulanan bu güvenlik önlemleri ile tüm bankacılık işlemleriniz durdurulur. Bu nedenle numaranızın güncelliğini sağlamanız ve sim kartınıza ait blokeyi kaldırmanız gerekmektedir.

  • Sim kart bloke işlemi sonrasında internet bankacılığı veya mobil bankacılık işlemlerine erişiminiz engellenir.
  • İnternet alışverişlerinde tek kullanımlık şifre gerektiği için internet üzerinden alışveriş yapamazsınız.
  • Sim kartınız bloke olduğu için SMS ile kart şifresi belirleyemezsiniz.
  • Bankaya kayıtlı numaranıza banka tarafından SMS gönderilemeyeceği için diğer işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz.

QNB Finansbank sim kart bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmemeniz durumunda özellikle bankacılık kanallarına erişim sağlayamayacağınız için kredi ve kredi kartı ödemelerinizi gerçekleştiremezsiniz. Bu nedenle kredi notunuz olumsuz etkilenir. Tüm bu olumsuzluklardan etkilenmemek ve bankacılık işlemlerinize devam edebilmeniz adına sim kart blokenizi kaldırmanız oldukça önemlidir.