PTT Kargo Pazar Günü Çalışıyor Mu? Çalışma Saatleri

PTT Kargo Pazar Günü Çalışıyor Mu? Çalışma Saatleri

PTT kargo hafta sonu çalışıyor mu? PTT kargo pazar günleri dağıtım yapıyor mu? PTT kargo pazar günü çalışıyor mu? PTT kargo aracılığıyla kargo transferi yapan vatandaşlardan tarafından oldukça fazla merak edilen ve araştırılan konuların başında gelmektedir. Bizler de bu yazımızda PTT kargo pazar günü çalışıyor mu sorusuna cevap bulmak için PTT kargo çalışma saatlerini sizler için araştırdık.

PTT Kargo Pazar Günü Çalışıyor Mu?

PTT kargo pazar günleri kapalıdır. PTT çalışma saatleri hafta içi her gün sabah 08.30-12.30 arası hizmet verdikten sonra 1 saatlik öğle arası ile birlikte 13.30-17.30 saatleri arasında Türkiye’nin her yerinde vatandaşlara hizmet verir. PTT kargo merkezleri de bu çalışma saatleri arasında vatandaşlara hizmet verir. Bu nedenle PTT kargo pazar günü çalışıyor mu? sorusunun cevabı PTT kargo pazar günleri kapalıdır.

PTT Kargo Cumartesi Dağıtım Saatleri

PTT kargo uzun mesafeli transferler için cumartesi günleri dağıtım yapmaz. Fakat kısa mesafeli kargo transferlerinde hızlı kargo seçeneği ile PTT kargo cumartesi günleri öğlen 13.30’a kadar hizmet vermektedir. Cumartesi günü saat 13.30′ a kadar PTT şubelerinden kargonuzu alabilir veya gönderebilirsiniz. PTT hızlı kargo bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Hızlı kargo transfer bölgesinde değilseniz veya uzun mesafeli kargo transferi yaptıysanız kargonuzu hafta sonunu takip eden ilk iş gününde alabilirsiniz.

PTT Kargo Pazar Dağıtım Yapıyor Mu?

PTT kargo pazar günü çalışıyor mu? PTT kargo merkezleri PTT şubeleri gibi hafta içi 08.30-17.30 arasında açıktır. Kargo göndermek isteyenler bu saat aralıklarında PTT kargo merkezlerine giderek kargo gönderimi yapabilirler. Öte yandan kargo bekleyen vatandaşların merak ettiği diğer bir konu PTT pazar günü dağıtım yapıyor mu? PTT kargo dağıtım personelleri de PTT şube personelleri ile aynı saatler arasında çalışır. Bu nedenle PTT kargo pazar günleri dağıtım yapmaz.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası

7/24 hizmet veren PTT müşteri hizmetleri numarası 444 1 788’dir. Bu numara üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Hakkında

Genel merkezi PTT Genel Müdürlüğü, Şehit Teğmen Kalmaz Caddesi No:2 06101 Ulus/ ANKARA adresinde bulunan PTT 2008 yılı itibariyle kargo taşımacılığına başlamıştır. Günümüzde 82 adet PTT başmüdürlüğü, 1019 merkez şube, 2729 adet alt şube ve 506 adet acente ile Türkiye’nin her yerinde vatandaşlara hizmet vermektedir.