Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar – 2022 Güncel Liste

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankaların kredi ve kredi kartı ürünlerinden faydalanabilmek için bir gelirinizin olması gerekmektedir. Fakat bu durum bankalar tarafından öğrenciler için esnetilmiştir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, herhangi bir gelir belgesi talep etmeden öğrencilerin kullanabileceği avantajlı kredi kartı imkanları sayesinde öğrencilerin nakit ihtiyaçlarına çözümler üretmektedir.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar için kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda temel değerlendirme, kredi sicilinizin temiz olmasıdır. Eğer temiz bir kredi siciline sahipseniz, anlık nakit ve ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz, düşük limitli bir kredi kartı kullanıcısı olabilirsiniz. Bu kredi kartı sayesinde taksitli alışveriş yapabilir aynı zamanda acil nakit ihtiyaçlarınız için nakit avans çekebilirsiniz. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2022 yılında hangileridir sorusunun cevabını bu yazımızda detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Özellikle son dönemde internet alışverişlerinin yaygınlaşması, kredi kartlarını da oldukça cazip hale getirdi. Kredi kartlarının kullanım alanının artmasıyla her geçen gün kredi kartı kullanan kişi sayısı da artmakta. Ödemelerin hızlı yapılması, taksit yapılabilmesi ve nakit avans kullanılabilmesi gibi birçok avantajı bulunan kredi kartları öğrenciler tarafından da oldukça yoğun bir kullanıma sahip. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesi;

 • Garanti BBVA Bonus Genç Kart
 • Yapı Kredi Play Kart
 • TEB CEPTETEB Kredi Kartı ( ÜniversiTEB)
 • Denizbank D-Şarj Bonus Kart
 • İş Bankası Maksimum Genç Kart
 • Ziraat Bankası Bankkart Genç
 • Akbank Axess Üniversiteli
 • Vakıfbank Like Card
 • HSBC Kampüs
 • Enpara Kredi Kartı
 • Halkbank Paraf Kart

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesinde yer alan kredi kartlarına başvuruda bulunarak kredi kartı kullanmaya ve kredi kartlarının avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Bonus Genç Kart

Bonus Genç Kart Garanti Bankası’nın 18-25 yaş arası gençler için kullandırdığı bir kredi kartıdır. “GENC” yazıp 3340‘a göndererek Bonus Genç Kart başvurusunda bulunabilir ve Bonus Genç Kartın sağladığı birçok fırsattan yararlanabilirsiniz. Bonus Genç Kart avantajlarının başında yıllık üyelik ücretinin olmaması gelmektedir. Bonus Genç Kart ile yıllık üyelik ücreti ödemeden dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir, alışverişlerinizi taksitlendirebilir gerekirse taksit erteleyebilirsiniz.

Bonus Genç Kart ile üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde bonus kazanarak yine bonu üye iş yerlerinde kazandığınız bonuslarla alışveriş yapabilirsiniz. Bonus üye iş yerlerinde kazandığınız her 1 bonus 1 TL değerindedir. Ayrıca Bonus Genç Kart’ın ile taksitli nakit avans ve taksitli para seçenekleri ile acil nakit ihtiyaçlarınız için avanç çekip dilediğiniz gibi taksitlendirerek küçük taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi Play Kart

Yapı Kredi Bankası’nın öğrenciler için çıkardığı Play Kart ile 18-26 yaş arası üniversite öğrencileri hesap işletim ücreti ödemeden birçok bankacılık fırsatından yararlanabilir. Yapı Kredi Play Kart başvurusu yapabilmeniz için 18-26 yaş aralığında olmalısınız.
Yapı Kredi Play Kart’a SMS ile, Yapı Kredi Mobilden, World Mobilden, Yapı Kredi İnternet Şubesinden ve tüm Yapı Kredi Banka şubelerinden yapabilirsiniz. Yapı Kredi Play Kart SMS başvusu için yapmanız gereken PLAY yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi gün ay yıl şeklinde yazarak 4421‘e SMS göndermek.

Yapı Kredi Play Kart ile taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Yapı Kredi Play Kart’ın bir diğer avantajı ise tüm Yapı Kredi ATM’lerinden ilk 2 gün nakit çekim faizi ödemeden nakit çekebilir ve nakit ihtiyaçlarınızı ksrşılayabilirsiniz. Yapı Kredi de öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan bankalardan bir tanesidir ve avantajları oldukça yüksektir.

CEPTETEB Kredi Kartı

ÜniversiTEB’liyseniz 25 yaşını dolduran kadar CEPTETEB kredi kartını herhangi bir yıllık aidat ödemeden kullanabilirsiniz. CEPTETEB kredi kartına yıllık aidat ödemeyeceğiniz gibi mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden harcama sözü vererek 500 TL’ye kadar Bonus kazanabilirsiniz. Aynı zamanda Havale ve EFT ücreti ödemeyeceğiniz CEPTETEB kredi kartına www.cepteteb.com.tr adresinden “Hemen Başvur” seçeneğine tıklayarak, mobil bankacılık uygulaması üzerinden ve tüm TEB şubelerinden yapabilirsiniz.

D-Şarj Bonus Kart

D-Şarj Bonus Kart Denizbank’ın öğrencilere için sunduğu kredi kartıdır. D-Şarj Bonus Kart ile yaptığınız harcamaları taksitlendirebilir, yaptığınız harcamalara bonus kazanabilir ve kazandığınız bonus puanlarıyla yeniden alışveriş yapabilirsiniz. D-Şarj Bonus Kart ile tüm cafe ve restoranlarda yaptığınız harcamalara %10 indirim kazanırken haftasonları yine tüm sinema ve tiyatrolarda %10 indirimden faydalanabilirsiniz.

D-Şarj Bonus Kart ile aynı zamanda taksitli nakit avans kullanarak düşük faizlerle ve uygun vadelerle geri ödeyebilirsiniz.
D-Şarj Bonus Kart başvurusunu internet bankacılığı üzerinden, mobil bankacılık uygulaması üzerinden, tüm Denizbank şubelerinden ve SMS ile yapabilirsiniz. D-Şarj Bonus Kart SMS başvurusu için “DSARJ” yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazıp bir boşluk daha bırakarak gün ay yıl şeklinde doğum tarihinizi yazarak 3280‘e mesaj gönderebilirsiniz. Örnek: DSARJ 12345678901 01012001

Maksimum Genç Kart

Gençlere özel Maksimum Genç Kart başvurusunda bulunmanız için 18-25 yaş arasında olmanız gerekmektedir. İş Bankası Maksimum Genç Kart’a 18-25 yaş arası tüm öğrenci ve çalışan gençler başvuru yapabilir. Maksimum Genç Kart başvurusunda ki en önemli nokta ise yıllık kart ücreti öğrencilere uygulanmazken çalışan gençlerden yıllık kart kullanım ücreti alınmaktadır.

Maksimum Genç Kart limiti ise öğrenciler için 2.000 TL’ye kadar çıkarılabilirken kartın limitinin %50’si kadar taksitli nakit avans ve nakit avans kullanabilirsiniz. Çalışan gençler için Maksimum Genç Kart limiti çalışılan sektöre ve gelir durumuna göre değişmektedir. Çalışan gençler ilk yıl için yıllık kart ücreti ödemezken diğer yıllarda yıllık kart kullanım ücreti öderler.

Maksimum Genç Kart ile tüm İş Bankası ATM’lerinden para çekebilir, taksitli alışveriş yapabilir ve tüm üye iş yerlerinden yaptığınız alışverişlerde MaxiPuan kazanabilirsiniz. Maksimum Genç Kart başvurusunu tüm İş Bankası şubelerinden www.isbank.com.tr adresinden, Maksimum Mobil ve İşCep’ten yapabileceğiniz gibi SMS ile de yapabilirsiniz.

Maksimum Genç Kart SMS başvurusu için “GENC” yazıp boşluk TC kimlik numarası boşluk doğum tarihinizi gün ay yıl şeklinde yazarak 4402‘ye kısa mesaj göndererek yapabilirsiniz.

Bankkart Genç

Bankkart Genç Ziraat Bankası’nın öğrenciler için çıkardığı kredi kartıdır. Bankkart Genç başvurunu Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) öğrenim kredisi ya da burs alan, 18-26 yaş aralığındaki Lisans, Yüksek Lisans ve Doktara öğrencileri yapabilir. Bankkart Genç ile MasterCard amblemli tüm ATM’lerden para çekebilir, anlaşmalı üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilir ve puan kazanabilirsiniz.
Bankkart Genç başvurusunda bulunmak ve tüm Bankkart Genç avantajlarından yararlanmak için “GENC BANKKART” yazıp, 4747‘ye SMS gönderebilir ya da Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Aynı zamanda Bankkart Genç hesap bakiyenizi öğrenmek için “BAKIYE” yazıp 4747’ye SMS gönderebilirsin.

Akbank Axess Üniversiteli

Akbank Axess Üniversiteli, 18-30 yaş arası üniversite öğrencileri için oldukça avantajlı kampanyalar sunmaktadır. Akbank Axess Üniversiteli ile yaptığınız her 300 lira ve üzeri internet alışverişlerine Spotify, Netflix ve YouTube Premium abonelik ödemelerinin ücreti kadar toplam 46 TL chip-para kazanabilir ya da yine internet harcamalarınızda yaptığınız harcamanın %3’ü kadar chip-para kazanabilirsiniz.

Akbank Axess Üniversiteli olmak ve Akbank’ın üniversite öğrencileri için sunduğu fırsatlardan faydalanmak için ise yapmanız gereken ise www.akbank.com.tr adresini veya Akbank şubelerini ziyaret etmektir.

Like Card

Like Card, Vakıfbank’ın öğrenciler için oldukça avantajlı kampanyaları bulunan kredi kartıdır. Like Card, World fırsatlarına ek olarak sinema bileti gibi fırsatlarda sunmaktadır. Vakıfbank Like Card’da ekstreler e-ekstre şeklinde istenildiği takdirde yıllık kart ücreti almayan kredi kartıdır.

LİKE” yazıp TC kimlik numaranız ile birlikte 5724‘e SMS göndererek kolay bir şekilde Vakıfbank Like Card sahibi olabilirsiniz.
HSBC Kampüs

HSBC Kampüs’lü olmak için eğer Turkcell hat sahibiyseniz “Campus” yazıp 4499‘a SMS göndermeniz yeterlidir. Eğer diğer GSM operatörlerinden birini kullanıyorsanız (0532) 444 44 99’a “Campus” yazıp gönderebilirsiniz. HSBC Kampüs ile HSBC’nin sunduğu düzenli harçlık ödemeleri, kredili mevduat hesabı, düzenli ve otomatik ödeme talimatı gibi fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı

Enpara Kredi Kartlarının kullanıcıları için en cazip nedenlerinden biri de yıllık kart aidatı olmamasıdır. Eğer 18 yaşını doldurduysanız Enpara Kredi Kartı başvurusunda bulunarak Enpara dünyasının fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Enpara Kredi kartı başvurusunda bulunmak için www.qnbfinansbank.enpara.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Halkbank Paraf Kart

Halkbank Paraf Kart, Halkbank’ın öğrenciler için sunduğu ve birçok fırsatı bulunan kredi kartıdır. Halkbank Paraf Kartınızı hem kredi kartı hem de bankamatik kartı olarak kullanabilirsiniz. Yıllık kullanım ücreti 44.50 TL olan Halkbank Paraf Kart ile üye iş yerlerinde yaptığınız alışverilere ParafPara kazanabilir ve kazandığınız ParafParaları yine üye iş yerlerinde dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Halkbank Paraf Kart başvurularınızı 0 850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak yapabileceğiniz gibi, Paraf Mobil üzerinden Halkbank İnternet Şubesi’nin Başvurular menüsünden ya da size en yakın Halkbank Şubesi’nden yapabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartının Avantajları

Öğrenci kredi kartlarının avantajları diğer kredi kartına göre oldukça fazladır. Özellikle düzenli geliri bulunmayan öğrenciler için düşük limitli olması nedeniyle ödeme zorluğu çekilmez. Birçok öğrenci kredi kartı yıllık kart ücreti almaz. Ayrıca yapılan harcamalar taksitlendirilebilir ya da acil nakit ihtiyaçları için taksitli nakit avans kullanılabilir.

Öğrenci Kredi Kartı Limitleri Ne Kadardır?

Öğrenci kredi kartları yıllık kart ücretinin olmaması ve avantajlı kampanyaları ile oldukça caziptir. Fakat öğrenci kredi kartlarının limiti bankaların inisiyatifine bağlı olarak en fazla 1000 TL’ye kadar çıkabilir.