Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri 2022

Kolay Kredi Veren Bankalar

Nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için çoğumuzun aklına gelen ilk yöntem kredi başvurusunda bulunmaktır. Kolay kredi veren bankalar da müşterilerinin kredi taleplerine en kolay ve hızlı şekilde cevap vermek için online ve mobil üzerinden başvuru imkanı sunmaktadır. Bu yazımızda kolay kredi veren bankalar ve bu bankalardan kolay kredi alabilmek için gereken şartları siz değerli okurlarımız için kaleme aldık.

Kolay Kredi Nedir?

Kolay kredi, kredi başvurularının internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları üzerinden yapılarak çok kısa sürede cevap alınan ve onaylanması durumunda anında hesabınıza yatırılan, bankaya gitmek zorunda kalmadan kullanabileceğiniz kredilerdir.
Bankalar belirli dönemlerde yaptıkları kampanyalar ile pek çok müşterisinin anlık nakit ihtiyacını karşılamaktadır.

Kolay Kredi Alabilmek İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Kolay kredi veren bankalar, kredi taleplerini değerlendirmeye alırken kredi başvurusunda bulunan müşterilerinin bir takım şartları sağlamalarını beklemektedir.Kolay kredi başvurusu için her bankanın belirlediği şartlar değişkenlik göstermekle birlikte hepsi için ortak olan şart gelir durumunuzdur. Kolay kredi veren bankalar sıralamasında başvuruları şubeye gitmeden mobil bankacılık uygulamaları üzerinden yapıldığı için kredi notunuzun yüksek olması, kredi talebinizin kolay bir şekilde onaylanmasında son derece önemlidir. Kredi notunuzu bilmiyorsanız ya da düşük ise kredi notunuzu sorgulamak ve kredi notunuzu yükseltmeniz için yapmanız gerekenleri Kredi Sicili Ne Zaman Temizlenir konulu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Kolay kredi başvurusu için gereken diğer şartlar ise şu şekildedir,

  • Kredi ödemelerinizi karşılayabilecek düzenli bir gelir sahibi olmak ve bunu bankaya kanıtlayabilmek.
  • Mevcut kredilerinizin ve kredi kartı ödemelerinizin düzenli yapılması.
  • Kredi Kayıt Bürosu’nda gecikmeli kredinizin bulunmaması.
  • Toplam kredi ödemelerinizin belgelediğiniz gelirin 4’te 3’ünü geçmemesi.
  • İcra takibinin bulunmaması.

Kolay Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kolay kredi başvurusu nasıl yapılır diyorsanız şubeye gitmeden telefon bankacılığından, mobil uygulamalardan, SMS ile ve banka ATM’lerinden yapabilirsiniz. Bankaların kolay kredi başvurusunda uyguladıkları faiz ve taksit imkanları ise farklılık göstermektedir.

Ziraat Bankası Kolay Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası kolay kredi başvurusu yaparak 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilir, 13-36 ay vade seçenekleri ile geri ödeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise www.ziraatbank.com.tr adresinden “Tüketici Kredisi Başvurusu” menüsüne girerek ilgili alanları eksiksiz bir şekilde doldurmaktadır.

Akbank Kolay Kredi Başvurusu

Akbank kolay kredi veren bankalar arasında yer almakta ve başvurusu ya da Akbank hızlı kredi başvurusunda bulunmak için öncelikle “Kredi” boşluk “TC Kimlik Numaranız” yazarak 4425′ e SMS göndererek Akbank’tan ne kadar kredi kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. 10.000 TL’nin altında kullanacağınız krediler için Akbank ATM’leri de dahil olmak üzere Akbank Mobile giriş yaparak ya da 444 25 25 numaralı Akbank Müşteri Hizmetlerini arayarak önce 4, sonra 2’yi ve sonra cep telefonu numaranızı tuşlayarak Akbank kolay kredi başvurusu yapabilirsiniz.
100.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile 3 ay ertelemeli kredi başvurularınızı Akbank müşteri hizmetleri ve Akbank Mobil’den yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Kolay Kredi Başvurusu

Garanti Bankası kolay kredi başvurusu için www.garantibbva.com.tr adresinden “Bireysel” – “Krediler” – “Ne Kadar Kredi Alabilirim” menüsünden ilgili alanları eksiksiz doldurarak ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Garanti Bankası 50.000 TL’ye kadar %1.99 – %2.85 faiz oranları ile anında kredi başvurularını onaylamaktadır. İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA Mobil uygulama ve 444 0 335 Anında Kredi Hattından yada Garanti BBVA şubelerinden üzerinden de Garanti Bankası kolay kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Halkbank Kolay Kredi Başvurusu

Halkbank kolay kredi başvurusu için Halkbank bireysel internet bankacılığını, Dialog mobil bankcılık uygulamasını ve ya www.halkbank.com.tr internet sitesini kullanabilirsiniz. 1.000 – 50.000 TL arasındaki kolay kredi başvurularından 36 ay vade seçenekleri ve Halkbank güncel Kredi faiz oranı olan %1.63’ten yararlanabilirsiniz.

QNB Finansbank Kolay Kredi Başvurusu

QNB Finansbank müşterisi olmasanız da QNB Finansbank kolay kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. QNB Finansbank tüm vatandaşlara aylık %1.80 faiz oranı ile 50.000 TL’ye kadar 36 ay vade, 50.000 TL üzerinde ise 24 ay vade ile kredi imkanı sunmaktadır. QNB Finansbank kolay kredi başvusunda bulunmak için web sitesini, bireysel internet şubelerini, QNB Mobil’i,QNB Finansbank ATM’lerini ya da QNB Finansbank şubelerini kullanabilirsiniz.

Enpara Kolay Kredi Başvurusu

Enpara kullanıcılarına birçok imkan sunan ve şubesi bulunmayan Türkiye’nin ilk digital bankasıdır. Bu nedenle Enpara kolay kredi başvurusu yapmak için Enpara Mobil’den “Ürünler“>”Krediler” menüsünden ya da internet bankacılığından “Krediler” menüsünü kullanabilirsiniz. Güncel %1.79 faiz oranı ile QNB Finansbank, müşterilerine 100.000 TL’ye kadar 36 ay vade imkanı sunmaktadır.

Vakıfbank Kolay Kredi Başvurusu

Vakıfbank, müşterilerine 50.00 TL’ye kadar 36 ay, 50.000 TL üzerinden ise 24 ay vade seçenekleri ile aylık %1.69 faiz oranından kolay kredi başvurusu sunan bankalar arasındadır. Vakıfbank kolay kredi başvurusu için Vakıfbak Mobil’den ya da İnternet Bankacılığından “Başvurular” > “İhtiyaç Kredisi Başvusuru” menüsünde yer alan ilgili alanları doldurmalısınız.

Mobil bankacılık uygulaması ya da internet bankacılığı kullanmıyorsanız SMS yolu ile de kolay kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Aralarında birer boşluk olacak şekilde Kredi, TC , Doğum tarihinizi gün, ay, yıl (ggaayyyy) olacak şekilde ve aylık gelirinizi yazarak 5724’e SMS gönderebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Kolay Kredi Başvurusu

Yapı Kredi’den bireysel kolay kredi başvurusu yapmak için internet bankacılığı, Yapı Kredi ATM’leri ve SMS kanalı ile yapabilirsiniz.
SMS ile başvuru yapmak için BIREYSEL (boşluk) TV Kimlik Numaranız (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazarak 4411’e göndererek Yapı Kredi kolay kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

TEB Kolay Kredi Başvurusu

TEB kolay kredi başvurusunu 0850 200 0666 numaralı müşteri hizmetlerinden CEPTETEB Mobil Bankacılık Uygulaması, CEPTETEB İnternet Şubelerinden ya da tüm TEB şubelerinden %1.85’ten başlayan faiz oranlarıyla 100.000 TL 3 ay ertelemeli kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Şekerbank Kolay Kredi Başvurusu

Şekerbank 18 yaşını doldurmuş ve 70 yaşını aşmamış tüm müşterilerine kolay kredi başvurusu yapma imkanı sunmaktadır. Tüm Şekerbank şubelerinden, Şekerbank ATM’lerinden ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden güncel %2.19 faiz oranı ile 36 ay taksitli 3 ay ertelemeli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kolay Kredi Başvurusunda İstenebilecek Ek Belgeler

Başvurularınızı şubeden yapıyorsanız ek olarak bir takım belgeler istenebilir.

  • Nüfus Cüzdanı / Sürücü Belgesi / Pasaport (Herhangi biri yeterlidir.)
  • Gelir belgesi. ( Son işyerinde en az 2 ay sigortalı olarak çalışmak.)
  • Faiz geliri sahibiyseniz kanıt için hesap cüzdanı.
  • Başvuru Formu

Yapacağınız kolay kredi başvurularında bankalara göre farklı belgeler de istenebilir.