İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme

İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en net ve yalın cevaplar başlıklar altında sıralanmaktadır. Bankalar, bankacılık işlemlerinde güvenlik adımları, bilgilendirme, onay kodu ya da mobil bankacılık gibi işlemlerin yürütülmesi için müşterilerinin telefon numarasını sistemlerine kaydederler. Tam da bu nedenle bankacılık işlemlerininin pek çok alanında kullanılan telefon numarasının güncel olması gerekmektedir. İş Bankası kullanan ve telefon numarasını güncellemek isteyen bir çok kişinin merak ettiği konu ise İş Bankası telefon numarası güncelleme nasıl yapılır?

İş Bankası Telefon Numarası Değiştirme

Sizler de İş Bankası müşterisiyseniz ve İş Bankası telefon numarası güncellemek istiyorsanız yapmanız gereken bir kaç adım bulunmaktadır. İş Bankası Telefon Numarası Güncelleme işleminde yapacağınız adımları başlık altında takip ederek öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Şubeye Başvurma

İş Bankası telefon numarası değiştirmek için kullanacağınız yöntemlerden ilki şubeye başvurmaktır. Şubeler her türlü işlemleri yapabileceğiniz bir yer fakat iş Bankası telefon numarası değiştirmek ya da farklı bir işlem için şubeye gitmenize gerek yok.Gerek vakit kaybı olarak gerekse sıra beklemek gibi zahmetli bir süreç ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz nedeniyle işlemlerinizi bankaya gitmeden yapabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri de mobil bankacılık uygulamalarıdır. Bir çok işleminizi mobil bankacılık uygulamaları üzerinden de yapabilirsiniz. Mobil bankacılık uygulamaları için Mobil Bankacılık Uygulamaları Nelerdir ve Nasıl İndirilir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığı

Mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden banka sisteminde kayıtlı telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise mobil bankacılığa ya da internet bankacılığına giriş yaparak “Ayarlar” menüsünden “iletişim bilgileri” ekranından devam ederek “kayıtlı telefon numarası” menüsüne girmenizdir. Bu şekilde sistemde kayıtlı telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. Yine aynı menüden adres ve sabit telefon numaranızı da değiştirebilirsiniz.

İ‌ş Bankası ATM Telefon Numarası Güncelleme

İş Bankası telefon numarası güncellemek için İş Bankası ATM’lerine giderek kullanmakta olduğunuz kartı takıp kolay bir şekilde telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerini Arama

Sisteme kayıtlı telefon numaranızı güncellemek için başvuracağınız yöntemlerden bir diğeri de müşteri hizmetlerini aramaktır. İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 724 0724 numarayı arayarak müşteri hizmetlerine bağlanarak ve müşteri temsilcinizin yönlendirmesi ile kolay bir şekilde telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz. Müşteri temsilciniz tarafından size bir onay kodu gönderilecektir. Bu onay kodunun size ulaşması için yeni kullanacağınız telefon numarası muhakkak yanınızda olmalıdır.

Mobil bankacılık ve internet bankacılığı işlemleriniz için ihtiyaç duyacağınız şifreyi almak için de müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.

Telefon numaranız güncel olmaz ise İş Bankası ve diğer bütün bankalarda yapamayacağınız işlemler bulunmaktadır. Bankacılık işlemlerinin tamamına yakını kısa mesaj onayı ya da mobil onay istemektedir. Her iki işlem için de telefon numaranızın güncel olması gerekir.
İş Bankası telefon numarası güncellemesi yapmadıysanız mobil bankacılığa ve internet bankacılığına giriş yapamazsınız. Bunun yanı sıra internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde 3D secure güvenlik adımını tamamlayamayacağınız için online alışveriş yapamaz, banka kredi imkanlarından yararlanamazsınız.

Bütün bu işlemlerinizin sekteye uğramaması için telefon numaranızın değişmesi durumunda bankaya bilgi vererek telefon numaranızı güncellemeniz gerekmektedir.

İş Bankası Ticari Hesap Telefon Numarası Güncelleme

Eğer İş Bankası ticari hesap müşterisiyseniz ve İş Bankası Ticari Hesap telefon numaranızı güncellemek istiyorsanız, müşteri temsilcinizi arayabilir ya da Ticari İnternet Şubesi giriş yaparak “Bilgi Sorma” menüsünde “Güncelleme” alanından “Kullanıcı Bilgileri” – “Cep Telefonu” menüsünden güncelleyebilir ya da şubeye giderek güncelleyebilirsiniz.