Gate IO Güvenilir mi? Gate.io Nedir? Gate.io Rehberi!

Gate.io Nedir?

Gate IO güvenilir mi, Gate.io nedir, güvenilir midir bakıldığı zaman hiçbir site güvenilirlik konusunda net bir cevap veremez. Kripto paraların artması ile birlikte kripto para borsaları da aktif bir şekilde hizmet vermeye başlamıştır. Uzun senelerden beri kripto para konusunda hizmet veren Gate.io sitesi son dönemde yaptığı güncelleme ile birlikte Türk yatırımcılarında dikkatini çekti.

Kullanıcı güvenliğini en üstte tutmayı hedefleyen Gate.io güvenilir kripto para borsaları arasında yer alıyor aynı zamanda gate.io kullanımı açısından son derece anlaşılır ve kolay bir borsa olmaktadır. Gate.io sitesine ücretsiz bir şekilde kayıt olmayı sağlar. Bilgileri doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra kişiler işlemlerini yapmaya başlayabilirler.

Kara Liste Sorgulama

Gate.io Nedir?

Gate.io, Binance borsası sonrasında bilinen ikinci kripto para borsası olmaktadır. Gate.io nedir bakıldığı zaman işlem hacmine göre lider borsalar arasında bulunuyor ve en eski borsalardan biridir. 2013 senesinde kurulan bu platform günümüzde hala faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yakın bir zaman içerisinde Türkiye pazarına sürülen bu borsa Türkçe ara yüzlü olarak kullanılmaktadır. 2017 senesinden beri ciddi bir büyüme ivmesi kazanan Gate.io özelliklerine bakıldığı zaman,

 • 2020 senesi ile beraber Gate.io günde yaklaşık 80 milyon dolar hacme ulaşmaktadır. Kişiler isteğe göre telefon üzerinden veya internet sitesi üzerinden kullanılabilmektedir.
 • Gate io hangi ülkenin bakıldığı zaman 2013 senesinde çıkan borsa Çin merkezli olarak kurmaktadır ve günümüzde 200 üzerinde kripto para çifti bulundurmaktadır.
 • io sitesi üzerinde birçok kripto para bulunuyor özellikle borsa üzerinde ağırlıklı olan kripto paralara bakıldığı zaman USDT, BTC, USDC, ETH ve TUSD gibi olabilmektedir. USD piyasasında yaklaşık olarak 287 kripto para listelenirken BTC üzerinde 73 ve ETH üzerinde 182 varlık bulunmaktadır.
 • io platformu üzerine para yatırmak tamamen ücretsiz bir işlemdir bununla beraber tüm işlem çiftleri konusunda alım satım üzerinden alınan komisyon 0.2 düzeyinden Gate Token miktarına göre 0.055’e kadar gerileyebilmektedir.
 • io transfer limitlerine bakıldığında herhangi bir limit bulunmaz, para çekme limiti ise kripto para durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Gate.io Güvenilir midir?

Gate.io güvenilir midir bakıldığında borsa birçok açıdan güvenlik önlemi almıştır. Borsa seçerken kullanıcı olarak düşünmeniz gereken iki farklı güvenlik basamağı bulunur bu basamaklardan biri giriş ile kullanıcı kimliği koruma mekanizması ve paraların borsa tarafından saklanma mekanizması olmaktadır. Gate.io altığı güvenilirlik önlemlerine bakıldığı zaman,

 • io güçlü bir hesap koruması sağlıyor ve bununla kullanıcı olan kişiler ayrı ve farklı bir hesap ile fon şifresi belirleyebilmektedir.
 • io üzerinde her zaman önerilen iki faktörlü kimlik doğrulama durumu da kullanılabilmektedir.
 • io fonlarına bakıldığı zaman fonların birçoğu çevrim dışı soğuk depolama tekniği ile beraber saklanmaktadır.
 • Kripto para borsalarının güvenliğini denetleme durumuna bakıldığında sonuca göre puan verilir ve CER durumuna göre yani Crypto Exchange Ranks durumuna göre en yüksek siber güvenlik puanına sahip borsalar arasında 6.basamak üzerinde bulunuyor.

Gate io Fon Şifresi Nedir?

Kripto güvenlik önlemlerine bakıldığında fon şifresi bu noktada önemli olmaktadır. Gate.io tarafından sağlanan fon şifresi durumu diğer borsalarda bulunmamaktadır ve hesap şifresinin dışında fonlara olan erişimi şifre ile kilitleme imkânı sunulmaktadır. Gate io fon şifresi nedir bakıldığında kısaca fon şifresi para yatırma, çekme gibi işlemler için zorunlu oluyor ve bu sayede borsa üzerinde ek bir katman sağlamaktadır.

Gate.io her gün 24 saat müşteri desteği sunar ve borsa kullanıcıları bir sorun yaşadığı zamanlarda ve merak ettiği konularla alakalı olarak taleplerini hızlı bir şekilde iletebilmektedirler.  Bu durum gate.io güvenilirlik açısından ek bir puan sağlıyor. Borsa üzerinde canlı desteğinin yanı sıra diğer platformlarda olduğu gibi destek bileti açarak soru ve merak ettiğiniz noktaları belirtebileceksiniz.

Gate io Kimlik Doğrulama Ne Kadar Sürer?

Her güvenilir borsada olduğu gibi Gate.io borsası üzerinde de kimlik doğrulama yapılması gerekir. Gate io kimlik doğrulama ne kadar sürer bakıldığı zaman yoğunluğa göre farklılık göstermektedir. Normal zaman içerisinde en fazla 2 gün gibi bir süreç olabilmektedir. Gate.io üzerinde işlem yapmak için KYC doğrulamasının yapılması gerekir. KYC üyelik ve doğrulama işlemlerine bakıldığı zaman,

 • Kullanıcı güvenliğini sağlayan Gate.io borsası kullanım açısından kolaydır ve dakikalar içerisinde üye olma imkânı sağlar.
 • Bilgiler doğru bir şekilde girildikten sonra KYC doğrulamasının yapılması gerekir ve hesap güvenliği için ek güvenlik önlemleri alınması önerilir.
 • io işlemi için KYC doğrulaması şart olmaktadır bu doğrulama yöntemi ile beraber kişiler kara para aklama suçlarının önüne geçebilir, terörü finanse etme açısından önüne geçebilirler.
 • Güvenilir borsaların tümü tarafından şart konulan KYC doğrulama sonrasında kişiler rahatlıkla alım satım işlemlerini yapabilecekler.

Gate.io yorum bakıldığı zaman birçok kişinin senelerce kullandığı ve sorunsuz işlem sağlayan borsa olarak bilinmektedir. Bu sebeple Gate.io kullanımını gerçekleştirebilir ve işlemlerinizi KYC sonrasında yapabilirsiniz.