Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma ve Düşürme – 2022 Güncel

Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma ve Düşürme

Garanti kredi kartı limit arttırma ve düşürme, Garanti BBVA kredi kartları olan Bonus, Shop&Fly, Miles&Smiles ve Amerikan Expres kartlarından herhangi birini kullanan kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilen konuların başında gelmektedir.

Garanti BBVA, müşterilerine tüm bankacılık faaliyetlerini sunan, Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer almaktadır. Garanti BBVA’nın müşterilerine sunduğu bankacılık faaliyetlerinden biri de kredi kartlarıdır. Garanti BBVA kredi kartları,  ülkemizde en yaygın kullanılan kredi kartları arasındadır.

Bu nedenle dönem dönem harcamaların artması veya yeni bir ürün alabilmek için limit yetersiz olması durumunda garanti kredi kartı limit arttırma işlemi yapılırken, dönem dönem ise maddi sıkıntılar ve kredi kartı harcamalarını dengelemek adına Garanti kredi kartı limit düşürme işlemleri oldukça fazla yapılmaktadır. Bizler de sizler için bu yazımızda Garanti kredi kartı limit arttırma ve düşürme hakkında merak ettiğiniz Garanti kredi kartı limit arttırma ve düşürme işlemleri nasıl yapılır? Mobil uygulamadan Garanti kredi kartı limit arttırma ve düşürme işlemleri yapılır mı? gibi soruları detaylıca araştırdık.

Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Garanti kredi kartı limit arttırma işlemleri, yapılan harcamalar için kredi kartı limitlerinin yetersiz kaldığı durumlarda ve özellikle telefon, bilgisayar, beyaz eşya, mobilya gibi ürünlerin alınmasında oldukça fazla başvurulan bir yöntemdir. Garanti kredi kartı limit arttırma işlemleri için Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu birden çok başvuru kanalı bulunmaktadır. Bu kanalları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Garanti BBVA şubelerinden Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma

Garanti BBVA şubelerinden Garanti kredi kartı limit arttırma işlemlerinizi yapabilmek için size en yakın Garanti BBVA şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubeden Garanti kredi kartı limit arttırma talebinde bulunduktan sonra başvuru sonucunuzu 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak öğrenebilirsiniz.

  • Garanti BBVA Mobil’den Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma

Garanti BBVA Mobil’den Garanti kredi kartı limit arttırma işlemleriniz için uygulamaya giriş yaptıktan sonra uygulama ana ekranında yer alan “Hesap ve Kart” menüsünden “Kartlar” bölümünü seçin. Bu bölümden limitini arttırmak istediğiniz kredi kartını seçin. Açılan ekranda “Nakit ve Ödeme Çözümler” menüsünü seçerek limit arttırma adımlarını izleyin. Bu şekilde Garanti BBVA Mobil’den Garanti kredi kartı limit arttırma işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

  • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma işlemleriniz için internet bankacılığına müşteri numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra “Kart” menüsünden “Kredi Kartı” alanından limit arttırmak istediğiniz kredi kartını seçerek limit arttırma adımlarını takip ediniz. Bu şekilde Garanti kredi kartı limit arttırma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden düzenli olarak kredi kartı limit arttırma talebinde bulunarak belirli periyotlarla kredi kartı limitinizin arttırılmasını sağlayabilirsiniz.

  • SMS İle Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma

SMS İle Garanti kredi kartı limit arttırma talebinde bulunmak için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne “ARTIR” boşluk, “istenilen limit tutarı” boşluk “kartın son 6 hanesi” boşluk “aylık net gelirinizi” yazarak 3340’a SMS gönderin. Yurt dışından SMS ile Garanti kredi kartı limit arttırma işlemleriniz için ise aynı adımları takip ederek 0532 752 33 40’a SMS gönderebilirsiniz. (Örnek: ARTIR 5000 654321 6000)

Garanti Kredi Kartı Limit Düşürme Nasıl Yapılır?

Garanti kredi kartı limit düşürme nasıl yapılır, Garanti kredi kartlarını kullanan ve harcamalarını düzenleyebilmek için kredi kartı limit düşürme başvurusunda bulunmak isteyen Garanti kredi kartı kullanıcılarının merak ettiği soruların başında gelmektedir. Garanti kredi kartı limit düşürme nasıl yapılır? sorusuna cevap verecek olursak,

  • Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi aracılığı ile Müşteri İletişim Merkezi şifreniz ve kredi kartı şifrenizle başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Garanti kredi kartı limit düşürme başvuru talebinde bulunmak için size en yakın Garanti BBVA şubesine giderek müşteri temsilcileri ile görüşebilir ve limit düşürme başvurusunda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi

Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma ve Düşürme Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Garanti kredi kartı limit arttırma ve düşürme başvurularınızın sonucu nasıl öğrenilir konusunda takip edebileceğiniz birkaç kanal bulunmaktadır. Garanti kredi kartı limit arttırma ve düşürme işlemlerinizi Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi’nden, Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan ve Garanti BBVA Mobil’den öğrenebilirsiniz. Tüm bu Garanti kredi kartı limit arttırma ve düşürme kanalları için izleyeceğiniz işlem adımlarını detaylandıracak olursak,

  • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı’ndan Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma ve Düşürme Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Garanti BBVA internet bankacılığından Garanti kredi kartı limit arttırma ve düşürme sonuçlarınızı “Başvuru” menüsünden “Başvuru Takip” sekmesine tıklayarak “Kredi Kartı Limit Takibi” alanından öğrenebilirsiniz.

  • Garanti BBVA Mobil’den Garanti Kredi Kartı Limit Arttırma ve Düşürme Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Garanti BBVA Mobil’den Garanti kredi kartı limit arttırma ve düşürme sonucunuzu “Başvuru” alanından “Başvuru Takip” menüsünü seçerek “Kredi Kartı Limit Takibi” menüsünden öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Müşteri iletişim Merkezi’ni arayarak şifreniz ve kredi kartı şifrenizle Garanti kredi kartı limit arttırma ve düşürme taleplerinizi takip edebilirsiniz.