Garanti BBVA Kredi Kartı Temassız Ödeme Açma – 2022 Güncel

Garanti BBVA Kredi Kartı Temassız Ödeme Açma

Garanti BBVA kredi kartı temassız ödeme açma ile Garanti Bankası’ndan kullandığınız tüm kredi kartları için temassız ödeme özelliğinin nasıl açılacağını ve yaptığınız işlemlerin güvenli olup olmadığı konusunda detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Bankacılık sektörü teknolojik gelişimleri en yakından takip eden sektörlerdendir. Bankalar gelişen teknoloji ile birlikte müşterilerinin daha kolay ve pratik işlem yapmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Bankalar tarafından müşterilerinin işlemlerini hızlandırmak adına yapılan çalışmalardan biri de temassız ödeme özelliğidir. Temassız ödeme özelliği ile yaptığınız alışverişlerde şifre girmekle uğraşmadan çok kısa bir sürede ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu özelliği sunan bankalardan biri de Garanti BBVA’dır. Garanti BBVA kredi kartı temassız ödeme açma ile Garanti Bankası kredi kartlarınızla yaptığınız alışverişlerde pratik ve hiçbir yere temas etmeden ödeme yapabilirsiniz.

Garanti BBVA kredi kartı temassız ödeme özelliği ile Garanti BBVA tarafından kullanılan Visa, Mastercard ve American Express logolu kredi kartları ile 350 TL’ye kadar olan işlemlerinizde temassız ödeme yapabilirsiniz. Garanti BBVA kredi kartı temassız ödeme özelliği açma ile kartınız herhangi bir POS cihazına takılmadan ve şifre girmeden yalnızca POS cihazının üzerinde yer alan manyetik okuyucuya tutarak ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki oldukça kolay ve pratik bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirebileceğiniz Garanti BBVA kredi kartı temassız ödeme özelliği nasıl açılır?

Garanti BBVA Kredi Kartı Temassız Ödeme Nasıl Açılır?

Garanti BBVA kredi kartı temassız ödeme özelliğinin açılması için öncelikli olarak kredi kartınızın temassız ödeme özelliğine uygun olması gerekmektedir. Eğer kredi kartınızın üzerinde temassız logosu bulunuyorsa işlemlerinizi temassız ödeme ile yapmanız için temassız ödeme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.
Garanti Bankası kredi kartı temassız ödeme açma yapabileceğiniz işlem kanallar şu şekildedir;

  • Garanti BBVA şubelerinden kredi kartı temassız özelliğini aktifleştirme başvurusunda bulunarak.
  • Garanti BBVA müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333’ü arayarak kredi kartı temassız özelliğini açma talebinde bulunarak.
  • Garanti BBVA internet bankacılığını kullanarak.
  • Garanti BBVA ATM’lerini kullanarak temassız ödeme özelliği açma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Garanti Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi

Garanti BBVA Kredi Kartı Temassız Ödeme Açma İnternet Bankacılığı

Garanti BBVA kredi kartı temassız ödeme açma internet bankacılığı üzerinden çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Garanti temassız ödeme açma işlemi için en çok kullanılan kanal internet bankacılığıdır. Garanti BBVA kredi kartı temassız ödeme açma internet bankacılığı üzerinden birkaç adımda çok kısa bir sürede yapılabilmektedir. Garantili BBVA kredi kartı temassız ödeme özelliğini internet bankacılığı üzerinden aktif hale getirebilmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır.

  1. Bilgisayarınızın ya da telefonunuzun internet tarayıcısına girerek www.garantibbva.com.tr adresine gidin.
  2. Garanti Bankası internet sitesinde sağ üst kısımda bulunan bireysel seçeneğine tıklayarak müşteri numaranız ve şifreniz ile internet bankacılığına giriş yapın.
  3. Açılan sayfadan “Kartlarım” bölümünü seçiniz.
  4. Bu alandan kart ayarlarını seçiniz.
  5. Kart ayarları içerisinde yer alan temassız ödeme seçeneğiniz aktif hale getiriniz.

Bu adımları takip ederek Garanti BBVA kredi kartı temassız ödeme açma işlemlerinizi tamamlayabilir ve temassız ödeme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Garanti BBVA Günlük Temassız Ödeme Limiti Ne Kadar?

Garanti BBVA günlük temassız ödeme limiti Garanti Bankası’na ait Visa, Mastercard ve American Express logolu tüm kredi kartları için günlük 350 TL olarak belirlenmiştir. Dilerseniz müşteri hizmetleri ile görüşerek limit arttırma veya limit azaltma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti BBVA kredi kartlarınız ile günlük yaptığınız 350 TL’lik alışverişinizi temassız olarak ödeyebilirsiniz.

Temassız Ödeme Özelliği Güvenli Mi?

Temassız ödeme özelliği güvenli mi sorusu temassız ödemenin çıktığı ilk günlerde oldukça fazla merak edilen konuların başında gelmekteydi. Dolandırıcılara karşı oldukça yoğun tedbirler alan bankaların temassız ödeme özelliği ile ilgili aldığı tedbirler bulunmaktadır. Temassız ödeme özelliği ile ödeme yapabilmek için kartın cihaza en az 10 cm yakınlığında bulunması gerekir. Bu nedenle temassız ödemenin siz farketmeden yapılabilmesi oldukça güçtür. Bu nedenle Garanti BBVA kredi kartı temassız ödeme açma işlemini tamamladıktan sonra da ödemelerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Ayrıca temassız ödemede o an için yalnızca tek ödeme yapılabilir. Çift ödemeler kabul edilmeyeceği için ilk ödeme sonrası ikinci ödemenin yapılabilmesi imkansızdır. Fakat yine de kartınızı kaybetmeniz durumunda hızlı bir şekilde bankayı arayarak bilgi vermeniz gerekmektedir.

Temassız Ödeme Özelliğinin Avantajları Nelerdir?

Temassız ödeme özelliği günlük hayatımızda yaptığımız harcamalarda bizlere oldukça fazla kolaylık sağlar. Temassız ödeme özelliği sayesinde birçok yerde yaptığınız alışverişlerde şifre girmeye ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Özellikle düşük miktarlarda yapılan alışverişlerinizde nakit para taşımaya gerek duymadan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca temassız ödeme özelliği sayesinde hiçbir yere dokunmadan ödemenizi gerçekleştirerek pandemi sürecinde temastan kaçınabilirsiniz. Tüketiciler tarafından oldukça avantajlı olduğu için sıkça kullanılan temassız ödeme özelliğini kapatmak için ise yine aynı yöntemleri izleyebilirsiniz.