Garanti Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi 2022

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme

Garanti Bankası kartsız para çekme işlemlerini banka kartınız yanınızda olmasa da Garanti Bankası ATM’lerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Teknolojide yaşanan gelişmeleri yakından takip eden bankalar, gelişen teknolojiyi sistemlerine uygulayarak müşterilerine yeni hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetlerden bir tanesi de kartsız para çekme işlemdir. Bu yazımızda kartınız yanınızda olmasa da Garanti kartsız para çekme nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını bulabilirsiniz.

Garanti Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kartsız para çekme işlemlerini Garanti Bankası şubelerinden ve Garanti Bankası ATM’lerinden birkaç farklı yöntemle yapabilirsiniz. Bu yöntemler şu şekildedir,

 • QR Kod ile ATM’lerden para çekme
 • Kartsız İşlemler” menüsünden ATM’lerden para çekme
 • TC kimlik numarası ile ATM’lerden para çekme
 • TC kimlik numarası ile şubelerden para çekme

Tüm bu yöntemlerle kartınız yanınızda olmadan da nakit ihtiyacınızı karşılayabilir ve para çekebilirsiniz. Bu işlemleri uygulamadan önce şubelerden ve kartsız işlemlerden yapacağınız para çekme işlemleri için kimlik bilgilerinizin yanınızda olması gerekmektedir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemlerin en basit ve uygulaması kolay olanı ise Garanti QR Kod ile para çekme yöntemidir.

Garanti QR Kod İle Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kartınız yanınızda olmadan da nakit ihtiyacınızı karşılamak için Garanti Bankası ATM’lerinden para çekebilirsiniz. Garanti Bankası ATM’lerinden kartınız olmadan QR kod ile para çekme işleminin dışında para yatırma ve para transferi işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Garanti BBVA Mobil uygulamasına girmek. Eğer Garanti BBVA mobil bankacılık uygulamasını kullanmıyorsanız Mobil Bankacılık Uygulamaları Nelerdir ve Nasıl İndirilir başlıklı yazımızı okuyarak mobil uygulamayı indirebilirsiniz.

Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra Garanti QR Kod İle Para Çekme işlemi için uygulayacağınız adımlar ise şu şekildedir.

 • İşlemler” menüsünden “QR İşlemler” menüsünü seçiniz.
 • “Para Çek/Yatır” alanına giriş yapınız.
 • Para çekilecek hesabı seçip, çekmek istediğiniz tutarı giriniz.
 • Telefon kamerasının açılması sonrası ATM’de bulunan kodu okutunuz.

Bu adımları takip ederek çok kolay bir şekilde günlük nakit çekim limitleriniz dahilinde Garanti kartsız para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti QR Kod İle Para Çekme Limiti

Garanti Bankası ATM’lerinden kartınız olmadan QR kod ile yapacağınız para çekme işlemi sınırlıdır. Garanti QR kod ile para çekme limiti Garanti Bankası tarafından günlük 5.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutar aynı zamanda kredi kartı ve hesap kartınızdan günlük yapacağınız para çekme limitidir. İsterseniz tek seferde isterseniz parça parça günlük para çekme limitiniz dahilinde Garanti QR kod ile para çekebilirsiniz. Kartınız olmadan QR kod ile para yatırma limiti ise 12.000 TL’dir.

Garanti QR Kod İle Para Çekme Güvenli Mi?

Garanti QR kod İle para çekme ATM’lerden yapacağınız en güvenli işlemlerdendir. QR kod ile para çekmek şifre kullanmadan yapıldığı için ATM dolandırıcılarına karşı son derece güvenli bir yöntemdir. Fakat mobil uygulamalarınızın güvenliği için telefonunuza şifre koymanız ve kaybetmemeniz son derece önemlidir. Telefonunuzu kaybetmeniz durumunda ise yapmanız gereken Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı kullanıma kapattırmak. Bu sayede telefonunuzdan QR kod ile para çekme işlemi yapılamaz.

Garanti Kartsız İşlemler Menüsünden Para Çekme

Garanti QR kod ile para çekme işlemi dışında Garanti Bankası ATM’lerinden ve diğer banka ATM’lerinden “Kartsız İşlemler” menüsünde de kartsız para çekebilirsiniz. Garanti kartsız işlemler menüsünden para çekme işlemi için uygulayacağınız adımlar şu şekildedir.

 • ATM’lerden “Kartsız İşlemler” menüsüne giriş yapın.
 • Para Çekme” butonuna basın ve ardından gelen “Kendi Hesabımdan” seçeneğini işaretleyin.
 • Ekranda sizden istenecek olan TC kimlik numarası, hesap numarası bilgilerini girin.
 • Çekmek istediğiniz tutarı girin.
 • Garanti Bankası sistemlerinde kayıtlı telefon numaranıza SMS olarak gönderilen doğrulama kodunu ATM ekranına girin.

Bu adımları izleyerek Garanti kartsız işlemler menüsünden para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

TC Kimlik Numarası İle Şubeden Para Çekme

Garanti bankası kartınız yanınızda olmadan size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek de para çekebilirsiniz. Fakat Garanti kartsız para çekme işlemini şubelerden yapabilmeniz için nüfus cüzdanınızın yanınızda bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde Garanti Bankası şubelerinden kartsız para çekme işlemi yapamayacağınız gibi diğer işlemlerinizi de gerçekleştiremezsiniz.

Garanti Bankası kartsız para çekme işlemi ile ilgili aklınıza takılan ekstra soru veya sorunlarda yazımızın altına yorum olarak belirtebilir, ayrıca tüm bildiklerinizi – deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.