Garanti Bankası IBAN Öğrenme

Garanti Bankası IBAN Öğrenme

Garanti Bankası IBAN öğrenme yöntemlerini kullanarak IBAN numaranızı öğrenebilir ve Havale, EFT gibi para transfer işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Havale, EFT gibi bankacılık işlemlerinizi çok daha kısa bir sürede tamamlayabilmenizi sağlayan IBAN numarası Avrupa Birliği ülkelerinden model alınarak 2009 yılı itibariyle ülkemizde de kullanılmaya başlandı. Hesaplar arası para transferi için oldukça pratik bir çözüm sunan IBAN numarası ile para transferi Garanti Bankası tarafından da kullanılmakta.

Garanti Bankası IBAN Öğrenme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası IBAN öğrenme kanallarından herhangi biri üzerinden Garanti Bankası hesaplarınıza ait IBAN numaranızı kolaylıkla öğrenebilir ve para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası IBAN öğrenme kanalları ise şunlardır.

  • Garanti Bankası İnternet Bankacılığı
  • Garanti Mobil Bankacılık
  • Garanti Bankası ATM’leri
  • Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri
  • Garanti Bankası Şubeleri

Garanti Bankası müşterileri ya da farklı bir banka müşterileri ve vadesiz hesabınız arasında yapacağınız para transferlerinde ihtiyaç duyacağınız IBAN numarasını bu kanalları kullanarak öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığından IBAN Öğrenme

Garanti Bankası internet bankacılığı üzerinden IBAN numaranızı öğrenmek için www.garantibbva.com.tr internet adresine giriş yapın. Müşteri numaranız veya T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak ana menüde bulunan “Hesaplarım” seçeneğine tıklayın. Burada karşınıza Garanti Bankasında bulunan tüm hesaplarınız çıkacaktır. Karşınıza çıkan hesaplardan IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesaba tıklayarak Garanti Bankası IBAN öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti Mobil Bankacılıktan IBAN Öğrenme

Garanti Bankası mobil uygulaması üzerinden IBAN numaranızı öğrenmek için Garanti BBVA Mobil’i açarak T.C. kimlik numaranız veya müşteri numaranız ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapın.

  • Giriş işleminiz tamamlandıktan sonra alt alanda bulunan “Hesap ve Kart” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan menüden “Hesapla” seçeneğine tıklayın.
  • Bu alandan tüm Garanti BBVA hesaplarınıza ulaşabilirsiniz. IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası ATM’lerinden IBAN Öğrenme

Garanti Bankası ATM’lerinden IBAN numaranızı öğrenmek için size en yakın Garanti BBVA ATM’sine giderek kartınızı ATM’ye yerleştirin. Kart şifrenizi girerek ana ekranda karşınıza çıkan “Hesaplar” butonuna tıklayın. Daha sonra IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz Garanti hesabınızı seçin. Bu şekilde tüm hesaplarınız için Garanti Bankası IBAN öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerinden IBAN

Garanti Bankası’nda bulunan herhangi bir hesabınız IBAN numaranızı 7 gün 24 saat 444 0 333’ü arayarak Garanti Bankası müşteri iletişim merkezine bağlanarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca müşteri iletişim merkezinden Garanti Bankası IBAN öğrenme işlemleriniz dışında daha birçok işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası hesaplarınıza ait IBAN numaranızı tüm bu bankacılık kanalları dışında size en yakın Garanti BBVA şubesine giderek de öğrenebilirsiniz. Garanti Bankası şubeleri tüm Türkiye’de saat 09.00 ila 17.00 arasında müşterilerine hizmet vermektedir.

Ayrıca Garanti BBVA resmi internet sitesine girerek IBAN sorgulama aracı ile de IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. IBAN sorgulama aracı üzerinden Garanti Bankası IBAN numaranızı öğrenmek için hesabın bağlı bulunduğu şehir, ilçe ve şube bilgilerinin yanında hesap numaranızı da biliyor olmalısınız. Eğer tüm bu bilgilere sahipseniz IBAN sorgulama aracı üzerinden de IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.