Enpara Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Enpara Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Dijital bankacılık ile şubeleri ortadan kaldıran ve şubesiz olarak hizmet veren Enpara fatura ödeme işlemlerinizi de gerçekleştirebileceğiniz bir yeni nesil bankacılık sistemidir.

Enpara, 2012 yılında QNB Finansbank tarafından tüm hizmetlerin sadece dijital kanallar üzerinden yapıldığı şubesiz dijital bankadır. Şubesiz olması ve tüm hizmetlerin dijital ortamdan yapılması şube maliyetlerini ortadan kaldırdığı için kullanıcılarına birçok konuda maliyetsiz bankacılık hizmeti vermektedir.

Enpara üzerinden ücretsiz olarak yapılan işlemlerden bir tanesi de fatura ödemedir. Enpara fatura ödeme ile faturalarınızı Enpara uygulaması üzerinden ödeyebilir ve otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Enpara fatura ödeme nasıl yapılır? Enpara düzenli ödeme talimatı nasıl verilir? soruları hakkında detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Enpara Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Enpara, neredeyse tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz ara yüzü oldukça basit bir uygulamadır Kullanıcılarına sunduğu kolaylıklardan bir tanesi de faturaların birkaç adımda pratik bir şekilde ödenmesidir. Enparafatura ödeme sistemi sayesinde tüm faturalarınızı Enpara mobil uygulamasından veya Enpara internet bankacılığından kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Online işlem kolaylığı sunan Enpara ile elektirik, su, doğalgaz, telefon, internet faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

Faturalarınızı Enpara mobil uygulaması veya Enpara internet bankacılığı üzerinden ödemek için takip etmeniz gereken adımlar ise şu şekildedir.

Enpara İnternet Bankacılığı İle Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Enpara internet bankacılığı üzerinden fatura ödemek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır.

 1. Enpara internet şubesine müşteri numaranız veya T.C. kimlik numaranız ve internet bankacılığı şifreniz ile giriş yapın.
 2. Giriş yaptıktan sonra “Transfer/Ödeme” menüsüne tıklayarak altta açılan “Fatura” kısmına tıklayın.
 3. Açılan sayfada ödemek istediğiniz fatura tipini seçin.
 4. Faturanızın ait olduğu kurumu seçin.
 5. Ödemek istediğiniz faturaya ait hizmet numarası, müşteri numarası veya referans numarası bilgileri doldurun.
 6. Ödeme yapmak istediğiniz hesabı seçin ve ödeme işlemini tamamlayın.

Enpara Mobil Uygulaması Üzerinden Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Faturalarınızı Enpara internet bankacılığı üzerinden ödeyebileceğiniz gibi mobil uygulama üzerinden de ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Enpara mobil uygulaması üzerinden fatura ödeme işlemleriniz için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir.

 1. Müşteri numaranız veya T.C. kimlik numaranız ve mobil bankacılık şifreniz ile cep şubeye giriş yapın.
 2. Sol üst alanda yer alan menüye tıklayın.
 3. Ödemeler sekmesini açın.
 4. Buradan “Fatura” butonuna basın ve fatura tipini seçin.
 5. Cep telefonu, diğer telekomünikasyon ve televizyon fatura ödemeleriniz için kurum seçimi, doğalgaz, elektrik ve su ödemeleriniz için ise il ve kurum seçimi yapın.
 6. Açılan alandan fatura tipine göre Referans numarasını, telefon numarasını veya müşteri numarasını girin ve “Devam” butonuna basın.
 7. Yeni açılan alanda ödeme yapmak istediğiniz faturayı seçin ve onaylayın.

Bu adımları izleyerek bir dakika kadar kısa bir sürede faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

Yanlış Hesaba Gönderilen Para Nasıl Geri Alınız?

Enpara Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Faturaların düzenli ödenmesi için belki de en kolay yöntem otomatik ödeme talimatı vermektir. Enpara mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden faturalarınızın hesabınızda para bulunması durumunda ücretsiz şekilde otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise faturanızı öderken “Kurum ve Abone Detayları” alanında gerekli bilgileri doldururken alt tarafta yer alan “Düzenli Talimat Olarak Kaydet” kutucuğunu işaretlemektir. Bu kutucuğu işaretledikten sonra faturanız otomatik ödeme sistemine kaydedilecek ve hesabınızda yeterli para bulunması durumunda her ay düzenli olarak ödenecektir.

Enpara Fatura Ödeme İle Hangi Faturalar Ödenir?

Enpara fatura ödeme ile elektrik, su, doğalgaz, televizyon ve diğer telekomünikasyon ve cep telefonu faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca tüm bu fatura ödemelerinizi kaydederek otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz gibi en hızlı işlemlerinize kaydederek otomatik ödeme talimatı vermeseniz bile bir sonraki fatura ödemenizde aynı bilgileri yeniden girmek zorunda kalmadan ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Enpara fatura ödeme sisteminde faturalarınızı en hızlı işlemlere eklemek için “Kurum ve Abone Detayları” girilirken altta yer alan “En Hızlı İşlemlerime Ekle” kutucuğunu işaretleyerek işleminize devam etmeniz.