Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi 2022

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Kredi çekmek, günümüzde nakit ihtiyacını kolayca karşılayabilmek için tercih edilen yöntemlerden biridir. Kredi çekmek isteyen emekliler, faiz ödemeleriyle bütçelerini zorlamamak adına emekliye faizsiz kredi veren bankalar araştırması yapmakta ve emeklilerin faizsiz kredi çekip çekemeyeceğini merak etmektedir.

Emekliler, belirli şartları yerine getirdikleri zaman bazı bankalardan kredi çekebilmektedir. Özellikle emekli maaşının bağlı olduğu bankadan yapılacak başvuruların neredeyse tamamı olumlu sonuç vermektedir. Ancak bu noktada bilinmesi gerekir ki, bankalar emekliler için 0 faizli kredi vermemekte ve bunun yerine farklı ödeme kolaylığı kampanaları düzenlemektedir. Bu sayede emekliler maaşlarının hepsini ödemelere harcamadan kredi çekebilmekte ve nakit ihtiyaçlarını giderebilmektedir.

Emeklilere Faizsiz Kredi Verilmesi Mümkün Mü?

Faizsiz kredi, günümüzde genç yaşlı her birey tarafından sıkça araştırılmaktadır. Özellikle emekliye faizsiz kredi konusu sık sık merak edilmektedir. Bu bağlamda bilinmesi gerekir ki, yalnızca katılım bankaları faizsiz kredi sunmakta ve bu bankalara emekliler de başvuru yapabilmektedir. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi emekliyseniz ve kredi çekmek istiyorsanız, maaşınızın bağlı olduğu bankaya başvuru yapmanız daha olumlu bir sonuç almanıza vesile olacaktır.

Emekliler, çalışanlar, gençler, ev hanımları ve bu gibi kategorilere dahil olup kredi çekmek isteyen bireyler, katılım bankaları gibi faizin tamamen yasak olduğu kurumlar dışında herhangi bir şekilde faizsiz kredilerden faydalanmanın mümkün olmadığını bilmelidir. Bu bağlamda Halkbank emeklilere faizsiz kredi gibi konularda araştırma yapan bireyler, Halkbank’ın emekliler için özel kampanyalar hazırladığını ancak bu kampanyaların faizsiz şekilde olmadığını bilmelidir.

Emeklilerin Kredi Alabilmesi İçin Karşılamaları Gereken Şartlar Nelerdir?

Emekli olup nakit ihtiyacını karşılamak için kredi çekmeyi düşünen bireyler, bazı şartları yerine getirmek durumundadır. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar da dahil olmak üzere tüm bankalar kredi çekim şartlarına sahiptir. Bankadan bankaya değişkenlik gösteren bu şartlar, genel hatlarıyla aşağıdaki listede belirtilmektedir.

 • Başvuru yapacak bireyin mutlaka temiz bir sicile sahip olması gerekmektedir.
 • Emekli bireyin aylık ödemeleri maaşını geçmemelidir. Bu hususa uygun olacak tutarlarda başvuru yapılmalıdır.
 • Kişi emekli olmasına rağmen çalışma hayatına devam ediyorsa, çalışma belgesini bankaya belirtmek zorundadır.
 • Kredi çekilecek tutar fazlaysa ve maaş düzeyiyle uyumlu değilse ipotek gösterilmesi zorunlu olup, ipotek için aş rızası belgesi alınması gerekmektedir.
 • Emekli kişinin riskli yaşlarda olmaması çok önemlidir. Çoğu banka 75 ila 80 yaşı geçmiş insanlara kredi vermemektedir.
 • Emeklilere verilen kredilerin vadesi de olabildiğince kısa tutulmaktadır. Ödeme için ortalama 48 ay vade seçeneği sunulmaktadır.

Bu hususlara dikkat edilerek yapılacak başvurular olumlu sonuçlanmaya meyilli olacaktır. Ancak bu belirtilen unsurlara dikkat etmeyip başvuru yapan bireyler, ret almakla kalmayacak ve aynı zamanda kredi notlarında önemli bir düşüş yaşayabilecektir. Bu nedenle müşterisi olduğunuz bankalara başvuru yapmanız önerilmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Emekliler faizsiz şekilde kredi çekmek istedikleri zaman bazı bankalara başvuru yapabilmektedir. Bu noktada tercih edilecek olan bankalar katılım bankalarıdır. Faiz işlemleri yapılması yasak olan katılım bankaları, bireylerin çok daha kolay şekilde kredi alabilmesine yardımcı olmaktadır. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar konusu üzerine araştırma yapan bireyler, aşağıdaki listeye göz atarak başvurabilecekleri bankaları öğrenebilmektedir.

 1. Ziraat Katılım Bankası
 2. Türkiye Finans Katılım Bankası
 3. Kuveyt Türk Katılım Bankası
 4. Vakıf Katılım Bankası
 5. Albaraka Türk Katılım Bankası

Bu bankalar, faiz kullanmaları yasak olduğundan dolayı bireylerin faizsiz şekilde kredi çekerek nakit ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamaktadır. Bahsi geçen bu bankaların şubelerine giderek ya da internet sitelerine göz atarak hem şartlar hakkında bilgi alabilir, hem de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Emekliler Hangi Bankalardan Kredi Çekebilir?

Emeklilerin kredi çekmek için tercih edebileceği pek çok banka bulunmaktadır. Bu noktada kredi notuna dikkat etmek, sicilin temiz olmasına özen göstermek ve daha önce çalışılan bir bankaya başvuru yapmak oldukça önemlidir. Ancak faizsiz kredi çekmek pek de mümkün olmadığı için Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi gibi konularda araştırma yapıyorsanız, bu noktada Ziraat Bankası’nın emekliler için masrafsız, ertelemeli, az ödemeli gibi krediler sunduğu, ancak bu kredilerin hiçbirinin 0 faizli olmadığı bilinmelidir. Ancak düşük faizler emekli kredilerinde uygulanmaktadır. Emekliye verilebilecek faizsiz krediler hakkında bildiğiniz alternatif bir banka var ise direkt olarak yorumlarda belirtip diğer ziyaretçilerimizin de görmesine yardımcı olabilirsiniz.