Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank müşterisiyseniz ve sim kartınıza banka tarafından bloke koyulduysa Akbank sim kart bloke kaldırma işlemini tamamlamadan Akbank mobil, internet bankacılığı gibi banka kanallarını kullanamazsınız. Akbank mobil ve internet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz kredi kartı ödemesi, kredi ödemesi, para gönderme, fatura ödeme vb. tüm işlemlerinizi aksatmadan gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle sim kartınız üzerine konulan blokeyi kaldırmanız gerekir. Akbank sim kart bloke kaldırma nasıl ve hangi yöntemler yapılır gibi soruların cevaplarını yazımızın detayların bulabilirsiniz.

Sim Karta Neden Bloke Koyulur?

Bankalar, herhangi bir güvenlik açığı oluşturabilecek bir durum farkettiklerinde sim karta bloke koyarak mobil uygulama, internet bankacılığı ve SMS onayı ile yapılabilecek tüm işlemleri askıya alır. Bunun nedeni müşterilerini herhangi bir şüpheli işleme karşı korumaktır. Akbank’ta diğer tüm bankalar gibi şüpheli bir durum tespit ettiğinde sim kartı bloke ederek işlem yapılmamasını sağlar. Şüpheli durumlar dışında, telefon değiştirdiğinizde veya sim kartınıza ait hattı değiştirdiğinizde de sim kartınıza bloke koyulur. Peki böyle bir durumla karşılaştıysanız Akbank sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır?

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Herhangi bir sebepten sim kartınıza bloke koyulduysa ve sim kartınıza tek kullanımlık şifre SMS’lerinin gelmesi banka tarafından engellendiyse sim kart bloke kaldırma işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz birkaç farklı bankacılık kanalı bulunmaktadır. Sim kart bloke kaldırma yöntemleri şunlardır.

 • ATM’den sim kart bloke kaldırma.
 • Müşteri hizmetlerinden sim kart bloke kaldırma.
 • Şubeden sim kart bloke kaldırma.

Akbank sim kart bloke kaldırma yöntemlerinden herhangi birini kullanarak sim kart blokesini kaldırabilir ve tüm bankacılık kanalları üzerinden bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ATM’den Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Akbank tarafından sim kartınıza bloke konulması durumunda size en yakın Akbank ATM’sine giderek Akbank sim kart bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. ATM’den sim kartınızdaki blokeyi kaldırmak için takip etmeniz gereken adımlar ise şu şekildedir.

 • Akbank kredi veya banka kartınızdan birini ATM’nin kart bölmesine yerleştirin ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra “Sim Kart Blokesi” uyarısı alacaksınız. Bu uyarıyı aldığınız için başka bir işlem gerçekleştiremezsiniz.
 • Bu ekranda gelen “Sim Kart Blokesi” uyarısına tıklayın.
 • Tıkladıktan sonra doğrudan “İşlemler” menüsüne yönlendirileceksiniz.
 • İşlemler menüsünde bulunan “Mobil Şube İşlemleri” butonuna basın.
 • Bu menü üzerinden gerekli bilgileri girdikten sonra sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Eğer Akbank sim kart bloke kaldırma işleminizi ATM üzerinden tamamlayamazsanız size en yakın şubeye başvurun.

Müşteri Hizmetlerinden Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Akbank tarafından sim kartınıza bloke koyulması durumunda sim kart bloke kaldırma işlemleri için kullanabileceğiniz diğer bir bankacılık kanalı ise müşteri hizmetlerine bağlanmaktır. Bu sayede birkaç dakika içerisinde sim kartınıza ait blokeyi kaldırabilir ve tüm işlemlerinize devam edebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak sim kart bloke kaldırma için izlemeniz gereken yol şu şekildedir.

 • Akbank müşteri hizmetleri numaraları olan 444 25 25 veya 0 850 222 25 25’i arayın.
 • Güvenlik amacı ile size yöneltilecek doğum tarihiniz ve yeriniz, anne kızlık soyadının bazı harfleri veya baba adı gibi soruları cevaplayın.
 • Müşteri temsilcisine talebinizi bildirdikten sonra size cep telefonu numaranızı güncel olarak kullanıp kullanmadığınızı soracaktır. Eğer cep telefonu numaranız değişti ise müşteri temsilcisine yeni numaranızı verin ve güncellemelerinin yapılmasını sağlayın.
 • Bu adımlar tamamlandıktan sonra müşteri temsilcisi tarafından size onay kodu gönderilecek.
 • Gönderilen bu onay kodunu müşteri temsilcisinin yönlendirmiş olduğu servis üzerinden tuşlayın.
 • Tuşlama sonrası yeniden müşteri temsilcisine yönlendirileceksiniz ve Akbank sim kart bloke kaldırma işleminiz tamamlanacaktır.

Unutmayın sim kart bloke kaldırma işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için müşteri hizmetleri sizin tarafınızdan şahsen aranmalı ve güncel bilgiler verilmeli. Aksi takdirde sim kart bloke kaldırması yapılamaz.

Akbank Şubelerinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Akbank şubelerinden sim kart bloke kaldırma işlemleriniz için size en yakın Akbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Diğer iki yönteme göre daha fazla vakit ve enerji harcamanız gereken bu yöntemle sim kart blokesinin kaldırılması için cep telefonunuzun ve nüfus cüzdanınızın yanınızda olması gerekmektedir. Şubeye gittikten sonra sıramatikten gişe işlemleri için sıra almanız gerekmektedir. Sıranız geldiğinde müşteri temsilcisine sim kartınıza konulan blokenin kaldırılması talebinde bulunacağınızı söyleyin. Müşteri temsilcisi tarafından sizden bir takım bilgiler istenecek. Gerekli bilgileri müşteri temsilcisine söylemeniz durumunda müşteri temsilcisi tarafından Akbank sim kart bloke kaldırma işleminiz gerçekleştirilecektir.