Akbank IBAN Öğrenme

Akbank IBAN Öğrenme

Para transfer işlemlerinde Akbank müşterilerinin ihtiyaç duyduğu IBAN numarasını öğrenebilmek için birkaç farklı alternatif bulunmaktadır. Akbank IBAN öğrenme kanalları şunlardır.

 • Akbank Şubeleri
 • Akbank ATM’leri
 • Akbank Müşteri Hizmetleri
 • Akbank İnternet Bankacılığı
 • Akbank Mobil
 • Akbank Hesap Cüzdanı

Tüm bu kanallar üzerinden IBAN numaranızı kısa bir süre içerisinde ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Akbank Şubelerinden IBAN Öğrenme

Akbank şubelerinden IBAN numaranızı öğrenmek için size en yakın Akbank şubesine hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında giderek IBAN numaranızı öğrenmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Akbank’ta birden fazla hesabınız var ise hangi hesabınız için IBAN numarasını öğrenmek istiyorsanız o hesabı da belirtmelisiniz. Akbank şubelerinden hesap sahibi dışında kimse IBAN numarası öğrenemez.

Akbank ATM’lerinden IBAN Öğrenme

Akbank IBAN öğrenme için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de Akbank ATM’leridir. Size en yakın Akbank ATM’sine giderek Akbank kartınızı ATM’ye yerleştirin ve şifreniz ile giriş yapın. Daha sonra ana menüde yer alan”Hesaplarım” menüsüne girerek buradan “Vadesiz Hesaplarım” butonuna basarak vadesiz hesaplarınızı listeleyin. Vadesiz hesaplarınız arasında IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı seçin. Görüntülenen hesap ekranında IBAN numaranız da görülecektir.

Akbank Müşteri Hizmetlerinden IBAN Öğrenme

Nerede olursanız olun dilediğiniz zaman Akbank müşteri hizmetlerini arayarak Akbank IBAN öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine bağlanarak IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı belirtmektir. Akbank müşteri hizmetlerinden 7 gün 24 saat IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı’ndan IBAN Öğrenme

Akbank IBAN öğrenme işlemlerinizi en kolay gerçekleştirebileceğiniz bankacılık kanalı Akbank internet bankacılığıdır.

 • Akbank internet bankacılığı üzerinden IBAN numaranızı öğrenmek için şu adımları izlemelisiniz.
  www.akbank.com.tr adresini internet tarayıcınızda açın.
 • T.C. kimlik numaranız veya müşteri numaranız ve şifreniz ile Akbank internet bankacılığına giriş yapın.
 • Açılan sayfadaki menüde “Hesaplarım” sekmesine tıklayın.
 • Açılan yeni sayfada vadesiz hesaplarınız arasından IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz hesabı seçerek Akbank IBAN öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Akbank Mobilden IBAN Öğrenme

Akbank Mobilden IBAN öğrenmek için öncelikle Akbank Mobil’in telefonunuzda veya tabletinizde olması gerekmektedir. Eğer Akbank Mobil’e sahip değilseniz Android cihazlar için Google Play’den Apple cihazlar için ise İOS’tan cihazınıza indirebilirsiniz.

 • Daha sonra T.C. kimlik numaranız veya müşteri numaranız ve Akbank Mobil şifreniz ile giriş yapın.
 • Üst menüde yer alan alandan “Hesaplarım” menüsüne girin.
 • Akbank IBAN öğrenme istediğiniz hesabı seçerek IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Akbank Hesap Cüzdanından IBAN Öğrenme

Tüm bankalarda olduğu gibi Akbank’ta banka şubelerinde açılan hesaplarda bir hesap cüzdanı verir. Bu hesap cüzdanının üst alanında bulunan hesap bilgileri içerisinden IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.